Aktualności
18.09.2018

BMW Vision iNext Kolejność alfabetyczna

W ciągu nadchodzących miesięcy segment produkowanych seryjnie samochodów o napędzie elektrycznym po raz pierwszy zaatakuje wielka, niemiecka trójka klasy premium. Każda marka idzie w stronę SUV'ów: w tym miesiącu swoje modele pokazał Mercedes-Benz oraz Audi, na które BMW odpowiada konceptem super luksusowego krążownika Vision iNext.

Ogromny SUV spod znaku BMW jest w przygotowaniu od kilku lat: w ubiegłym roku zapowiadał go koncept X7 iPerformance, a teraz jego kolejną ewolucję ucieleśnia koncept Vision iNext. X7 iPerformance był hybrydą, Vision iNext to pojazd o napędzie elektrycznym, który mógłby wyjechać na publiczne drogi w najbliższej przyszłości. To również wizja nowego kierunku stylistycznego marki, który miałaby zmienić postrzeganie samochodów i wizja nowych sposobów obcowania z samochodami: rolę elementów sterujących mogłyby przejąć tu panele z drewna lub tkanin.

BMW Vision iNext

Vision iNext oprócz napędu elektryczne wyróżnia się także technologiami jazdy autonomicznej, które w określonych przypadkach redukuję rolę kierowcy do zera (tryb jazdy "Ease"). Koncept pokryty farbą w kolorze Liquid Greyrose Copper skrywa w sobie zastępy czujników, elementy wyprodukowane w technologii druku 3D oraz niewielkie światła. Drzwi pojazdu otwierają się w przeciwnych kierunkach, rolę lusterek bocznych przejmują kamery, a zamiast klamek mamy panele dotykowe. Podwozie konceptu powstało częściowo z włókien węglowych, a w każdym z rogów ustawiono koła z felgami o średnicy 24 cali.

BMW Vision iNext

BMW zapowiada, że do roku 2025 w ofercie koncernu znajdzie się 25 modeli z silnikami elektrycznymi, w tym 12 modeli o napędzie wyłącznie elektrycznym. Już w przyszłym roku rozpocznie się seryjna produkcja elektrycznego Mini, a w roku 2020 do seryjnej produkcji wejdzie 270-konny crossover iX3 o zasięgu ponad 400 kilometrów. Również iNext ma już zaplanowaną przyszłość: flagowy model BMW, wywodzący się z dzisiejszego konceptu wejdzie na rynek w roku 2021, a miejscem jego produkcji będzie fabryka w Dingolfing.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje