Aktualności
10.07.2018

Dodge Charger Silna szóstka

W czerwcu Dodge przedstawił zmodernizowaną rodzinę modeli z rodziny Challengera, współczesnych muscle carów z jedną parą drzwi. Dla szukających podobnej mocy i wrażeń, dla których z jakiś powodów samochody tego typu nie są odpowiednie, czeka alternatywa z dwiema parami drzwi. To Charger. Charger, który również przeszedł modernizacje.

Charger od blisko pięciu lat jest liderem swojego segmentu, a na chwilę obecną jest jedynym muscle carem na północnoamerykańskim rynku z dwiema parami drzwi. W rok modelowy 2019 maszyna wejdzie w sześciu różnych wariantach, które rozpoznamy między inny po przeprojektowanym przednim pasie karoserii, wielkim wlocie powietrza na klapie komory silnika, nowych progach, nowych felgach, spoilerze na klapie bagażnika czy nowych kolorach nadwozia. W środku znajdą się między innymi nowe fotele.

Dodge Charger

Gamę modelową otwierać będzie Charger R/T, który może pochwalić się m.in. nowym zawieszeniem. Pod jego maską znajdziemy wolnossące V8 o pojemności 5,7 litra i mocy około 370 koni mechanicznych. Nowością będzie Charger SXT z napędem na obie osie i Charger GT z napędem na tylną oś, oba napędzane jednostką V6 o pojemności 3,6 litra i mocy około 305 koni mechanicznych. Do poszukujących jeszcze mocniejszego, wolnossącego V8 adresowany będzie Charger R/T Scat Pack w cenie niespełna 40 tysięcy dolarów z zestawem dodatkowego wyposażenia i wykończenia, logotypy z pszczołą wliczając, w którym pracuje 6,4-litrowa jednostka o mocy ponad 485 koni mechanicznych.

Dodge Charger

Ofertę zamykać będzie mocarny Charger SRT Hellcat, w którym pracuje widlasta ósemka o pojemności 6,2 litra ze sprężarką, połączona z 8-stopniowym automatem TorqueFlite. Moc: 717 koni mechanicznych, maksymalny moment obrotowy: 881 niutonometrów (dla odmiany Challenger SRT Hellcat został podkręcony do 727 KM). Hellcat nosi zmiany natury stylistycznej, przeprogramowaną elektronikę, która pomaga w okiełznaniu piekielnej mocy oraz systemy wspomagające kierowcę w codziennej jeździe. Ceny Chargera zaczynają się w USA od niespełna 29 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje