Aktualności
09.05.2018

Aston Martin V12 Vantage V600 Ostatnie zamówienie

W zupełnie nowym Vantage z widlastą, turbodoładowaną ósemką od AMG brylują już pierwsi właściciele, a wersja wyścigowa ma za sobą debiut torowy w mistrzostwach świata WEC. Aston Martinowi pozostało jeszcze ostateczne rozprawienie się ze starym Vantage. Ze światem, którego już nie ma żegna się limitowany V600 z wolnossącym V12.

Vantage poprzedniej generacji pojawił się na rynku w 2005 roku z wolnossącym V8 o pojemności 4,3 litra, które z czasem urosło do 4,7 litra. Blisko cztery lata później ofertę rozszerzył V12 Vantage z widlastą dwunastką o pojemności 5,9 litra, a w międzyczasie eksperymentowano z różnymi karoseriami, w tym od włoskiego Zagato. W przypadku zupełnie nowego Vantage, odsłoniętego w listopadzie ubiegłego roku, planów na V12 na razie nie ma. Stary model odchodzi do historii kolekcjonerską serią V12 Vantage V600, którą w ramach usługi Commission przygotowano w oddziale Q by Aston Martin na specjalne zamówienie jednego z klientów brytyjskiej marki.

Aston Martin V12 Vantage V600

V600 będzie wyróżniał się licznymi zmianami stylistycznymi, jak nowe zderzaki, wielka osłona chłodnicy, wentylowana maska silnika i mocowane centralnie felgi, a także kabiną, w której królują połacie włókien węglowych, ciemne detale z anodowanego aluminium i nowe, lekkie fotele. Aston Martin chwali się również zmodernizowanym, adaptacyjnym zawieszeniem oraz podkręconym silnikiem, który współpracuje z ręczną skrzynią o siedmiu biegach. Wolnossące V12 dostarcza teraz okrągłe 600 koni mechanicznych, które wysyłane są wyłącznie na tylną oś.

Aston Martin V12 Vantage V600

Najnowsze dzieło Brytyjczyków nawiązuje swoją nazwą do modelu V8 Vantage V600, który pojawił się na świecie dwadzieścia lat temu. Model ten napędzany był doładowanym V8, którego moc osiągnęła przeszło 600 koni. Dzisiejszy V600 budowany będzie wyłącznie na indywidualne zamówienia. Aston Martin wyprodukuje tylko siedem egzemplarzy w wersji coupe i siedem egzemplarzy w wersji roadster. Będą to ostatnie, dwudrzwiowe modele marki powstałe na platformie VH, którą zastąpiono nową konstrukcją dwa lata temu razem z premierą DB11. Ile będzie kosztować V12 Vantage V600? To tajemnica producenta i przyszłych właścicieli, z których pierwsi otrzymają swoje auta w trzecim kwartale tego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje