Aktualności
18.04.2018

Buick Enspire Palące potrzeby

Buick, który ponad sto lat temu został powołany do życia przez koncern General Motors, pokazał światu kolejny koncept, wybiegający w niedaleką przyszłość. Tym razem amerykańska firma przygotowała coś, co ma zwrócić uwagę największej grupy jej klientów: kierowców z Chin. To model Enspire, SUV o napędzie wyłącznie elektrycznym.

Buick Enspire, który zostanie pokazany w przyszłym tygodniu na salonie samochodowym Auto China w Pekinie, to wizja najbliższej przyszłości marki, zarówno jeśli chodzi o kierunek stylistyczny, jak i technologiczny. Elektrycznych samochodów Buick w swojej ofercie jeszcze nie ma, ale w Chinach sprzedaje już hybrydy, których będzie jeszcze więcej. Azjatycki rynek jest największym rynkiem zbytu Buicków (w ubiegłym roku marka sprzedała ponad 1,4 miliona samochodów na całym świecie): już od kilkunastu lat kilkukrotnie przewyższa on rynek USA.

Buick Enspire

Z zewnątrz Enspire wygląda na gotowy do produkcji seryjnej. To, co odróżnia go od nowych, widzianych na co dzień samochodów to przede wszystkim podświetlany grill, za pomocą którego samochodów może komunikować się z właścicielem, przechodniami lub innymi kierowcami. Kabina jest mniej oczywista: znajdziemy się tu w otoczeniu zamszu i drewna, cyfrowej konsoli środkowej i cyfrowej deski rozdzielczej, którym towarzyszyć będzie wyświetlacz przezierny z funkcjami rozszerzonej rzeczywistości. Przewidziano też tryb jazdy autonomicznej, w którym kierownica i fotel kierowcy oddalają się od siebie.

Buick Enspire

Enspire ma być zasilany elektrycznym układem napędowym, który twórcy określają mianem eMotion. Technologia o bliżej nieokreślonej architekturze ma generować do 400 kW mocy (557 koni mechanicznych) i pozwalać na rozpędzenie się do 60 mil na godzinę (96,6 km/h) w czasie czterech sekund. Zasięg: do 595 kilometrów. Baterie dzięki systemowi szybkiego ładowania będzie można uzupełnić do 80% w czasie około 40 minut. Koncept będzie można zobaczyć na żywo już w przyszłym tygodniu na wystawie Auto China w Pekinie, która będzie otwarta w dniach od dwudziestego piątego kwietnia do czwartego maja.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje