Aktualności
17.04.2018

Chevrolet Camaro Zmiany kompozycji

Chevrolet przeprowadził po cichu aktualizację modelu Camaro, współczesnego spadkobiercy klasycznych muscle i pony car'ów, który na własnym podwórku konkuruje bezpośrednio z maszynami marek Ford i Dodge. Sportowa maszyna przeszła zmiany stylistyczne, technologiczne i dorobiła się po raz pierwszy specyfikacji Turbo 1LE.

Odświeżone Camaro, które na amerykańskim rynku będzie przedstawiało się jako model rocznikowy 2019, rozpoznamy m.in. po przeprojektowanych zderzakach, światłach, osłonie chłodnicy, masce komory silnika, felgach, dyfuzorze czy końcówkach wydechu (zależnie od modeli LS, LT, RS, SS oraz ZL1). Na wyposażeniu znajdzie się nowy system multimedialny Infotainment 3, z w opcji tylna kamera oraz systemy zapobiegania kolizjom. Do najmocniejszych modeli trafi rozbudowany system telemetrii Performance Data Recorder.

Chevrolet Camaro RS Convertible

Nowości mechaniczne zaczynają się od 10-stopniowej, automatycznej przekładni 10L80 z kontrolą szybkiego startu, która dostępna będzie w Camaro SS (w standardzie manual). Druga nowość z tej kategorii to Camaro Turbo 1LE ze zmodyfikowanym podwoziem oraz 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem, który współpracuje wyłącznie z ręczną skrzynią o sześciu biegach. Motor ten dostarcza 279 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów, które wysyłane są na tylą oś z gumami o szerokości 275 milimetrów. Do wyboru jest kilka trybów jazdy, w tym Sport oraz Track z dodatkowym trybem Competition.

Chevrolet Camaro SS

Oferta silnikowa Camaro, produkowanego jako coupe i kabriolet, będzie zaczynać się od wspomnianej wyżej, dwulitrowej jednostki R4. Dla modeli w specyfikacjach LS oraz LT przygotowane jest również V6 o pojemności 3,6 litrów, mocy 340 koni mechanicznych i momencie obrotowym 383 Nm. W opcji: 8-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów. W Camaro SS pracuje widlasta ósemka o pojemności 6,2 litrów, mocy 461 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 614 niutonometrów. Chevrolet nie podaje jeszcze ceny zmodernizowanego Camaro. Rocznik 2018 zaczyna się w USA od 25,9 tysięcy dolarów (obecnie to równowartość tylko 87 tysięcy złotych). Z polskiego rynku marka wycofała się kilka lat temu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje