Aktualności
29.03.2018

Audi RS5 Sportback Pierwsze takie

Rodzina modeli RS ze stajni Audi Sport powiększyła się w tym miesiącu do dziesięciu. Jej najnowszym członkiem jest model RS5 w wersji Sportback z dwiema parami drzwi, którego do tej pory w ofercie Audi jeszcze nie było. Maszyna nie ma żadnego poprzednika, a według twórców nie ma również bezpośrednich konkurentów.

Z aktualnym RS5 Coupe poznaliśmy się prawie dokładnie rok temu. RS5 Sportback idzie oczywiście w jego ślady i dziedziczy tą samą jednostkę napędową. Mowa o sześciocylindrowym, widlastym motorze o kącie rozwidlenia 90°, pojemności 2,9 litra z dwiema turbosprężarkami. Silnik dostarcza 450 koni mechanicznych oraz 600 niutonometrów. Napęd przenoszony jest na obie osie poprzez ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów Tiptronic oraz układ Quattro z międzyosiowym mechanizmem różnicowym. W zwykłych warunkach drogowych 60% momentu obrotowego ląduje na tylnej osi. W warunkach poślizgów i zmiennej przyczepności do 85% procent momentu może trafić na oś przednią, a do 70% procent na oś tylną.

Audi RS5 Sportback

RS5 Sportback w standardzie dysponuje wielowahaczowym, obniżonym zawieszeniem, dla którego opcją jest adaptacyjne zawieszenie sportowe RS Plus z systemem dynamicznej kontroli jazdy Dynamic Ride Control. Auto można wyposażyć również w węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, felgi o średnicy 20 cali oraz fabryczne pakiety stylistyczne, w tym paczki ze zwiększoną zawartością elementów wykonanych z włókien węglowych. Limuzyna waży 1840 kilogramów, a oprócz przestrzeni pasażerskiej dla piątki dorosłych osób oferuje bagażnik o pojemności 480 litrów.

Audi RS5 Sportback

Najmłodsze dziecko oddziału Audi Sport rozpędza się do setki w czasie około czterech sekund, a jego prędkość maksymalna sięga 280 kilometrów na godzinę. Premierowy egzemplarz RS5 Sportback pokryto nową, zieloną farbą Sonoma Green. Samochód można oglądać na żywo do ósmego kwietnia na salonie samochodowym New York International Auto Show w USA. Model pomyślany w pierwszej kolejności o klientach północnoamerykańskich pojawi się w sprzedaży w USA i Kanadzie w drugiej połowie tego roku. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje