Aktualności
12.03.2018

Morgan Plus 8 50th Anniversary Witam i żegnam

Morgan Motor Company świętuje pięćdziesiąte urodziny modelu Plus 8, swojej pierwszej maszyny, która napędzana była widlastą ósemką. Z tej właśnie okazji na rynek trafi limitowana seria urodzinowego, współczesnego Plus 8 ze specjalnym wykończeniem i wyposażeniem, który zgodnie z tradycją marki nie odbiega zbytnio od swojego przodka.

Od 1968 roku Morgan sprzedał na całym świecie ponad sześć tysięcy egzemplarzy modelu Plus 8. Urodzinowy Plus 8 50th Anniversary doda do tej liczby kolejne pięćdziesiąt samochodów. Roadstera w stylu retro z opcją miękkiego, składanego dachu będzie wyróżniać między innymi malowanie inspirowane pierwszym prototypem Plus 8 z dominacją błękitu lub zieleni, felgi, zegary na desce rozdzielczej, tabliczki znamionowe z numerem egzemplarza oraz chronometr Christopher Ward C1 Morgan Plus 8 dla każdego właściciela w ramach wyposażenia dodatkowego.

Morgan Plus 8 50th Anniversary

Współczesny Plus 8 produkowany jest ręcznie od 2012 roku i opera się na aluminiowym podwoziu, w którym przewidziano miejsce dla widlastej ósemki od BMW i które opracowano po raz pierwszy w 2000 roku na potrzeby modelu Aero 8 i zmodernizowano ostatnio dwa lata temu. Wolnossący silnik o pojemności 4,8 litra dostarcza 367 koni mechanicznych i 490 niutonometrów, które na tylną oś wysyła automat ZF lub ręczna skrzynia biegów oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Samochód, który waży na sucho tylko 1100 kilogramów rozpędza się do setki w czasie 4,5 sekundy i rozwija prędkość maksymalną ograniczoną do 250 km/h.

Morgan Plus 8 50th Anniversary

Morgan Plus 8 50th Anniversary dostępny jest z kierownicą po lewej lub prawej stronie. Seria limitowana do pięćdziesięciu sztuk będzie jedną z ostatnich partii samochodów Morgana z wolnossącym V8 z rodziny N62 od BMW. Co przyniesie nowa era? Tego brytyjskie przedsiębiorstwo jeszcze nie zdradza. Obecnie jego pozostałe modele, mniejsze i tańsze, napędzają silniki o czterech i sześciu cylindrach od Forda, a w przypadku trzykołowego 3-Wheelera jednostka od S&S Cycle oraz od niedawna w specyfikacji EV3 - silniki elektryczne.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje