Aktualności
23.02.2018

Ferrari SF71H Parametry startowe

W tym roku minie dokładnie dziesięć lat od ostatniego mistrzostwa świata Ferrari wśród konstruktorów Formuły 1. W ubiegłym roku zespół zajął drugie miejsce, a rok wcześniej był trzeci. Stały wzrost formy Włochów pozwala liczyć na kolejny sezon zaciętej walki na szczycie. Do rywalizacji wystawiony zostanie bolid o symbolu SF71H.

Nową maszynę odsłonięto wczoraj wieczorem podczas uroczystości w Maranello. Pojazd nosi wewnętrzne oznaczenie 669 i jest już sześćdziesiątym czwartym bolidem Ferrari zaprojektowanym na potrzeby Formuły 1. Samochody mistrzostw świata w ubiegłym roku dostały znacznie szersze opony i poważnie przeprojektowane elementy aerodynamiczne. W tym roku nie mogą już nosić charakterystycznych płetw w tylnej części karoserii i części aerodynamicznych współpracujących z zawieszeniem. Nowością jest ważąca około 7 kilogramów tytanowa osłona kokpitu typu Halo i dodatkowe mieszanki opon Pirelli.

Ferrari SF71H

SF71H zasilane jest układem napędowym z turbodoładowanym silnikiem V6 o pojemności 1,6 litra, 8-stopniową skrzynią biegów, systemem odzyskiwania energii kinetycznej z hamowania MGU-K o mocy 120 kW oraz systemem odzyskiwania energii cieplnej z układu wydechowego MGU-H. Z obu systemów na każdym okrążeniu do wykorzystania jest 4 MJ energii. Bolid razem z kierowcą, wodą i olejami musi ważyć minimum 733 kilogramy. Na pokład może zabrać maksymalnie 105 kilogramów paliwa. SF71H zobaczymy w akcji już w przyszłym tygodniu podczas oficjalnych, przedsezonowych testów na pętli Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii.

Ferrari

W zespole Ferrari w tym roku zostają 30-letni Sebastian Vettel z Niemiec, czterokrotny mistrz świata z lat 2010-2013 oraz 38-letni Kimi Räikkönen z Finlandii, mistrz świata z roku 2007. Vettel jeździ dla Ferrari nieprzerwanie od 2015 roku. W ubiegłym roku wygrał w pięciu grand prix, trzynaście razy stawał na podium i po raz drugi w karierze zdobył tytuł wicemistrza świata. Räikkönen startował z Ferrari w latach 2007-2009, do zespołu wrócił w sezonie 2014. W ubiegłym roku Fin stawał na podium siedem razy i wylądował na miejscu czwartym w klasyfikacji generalnej kierowców. Kierowcą testowym we włoskim zespole będzie 23-letni Daniil Kvyat z Rosji, który w ubiegłym roku stracił fotel w Toro Rosso. W minionym sezonie Ferrari zajęło drugie miejsce w generalce.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje