Aktualności
14.02.2018

Haas VF-18 Trzecie podejście

Do pierwszych, oficjalnych testów przed nowym sezonem mistrzostw świata Formuły 1 pozostało już tylko kilkanaście dni. Do odsłon pierwszych bolidów, których daty zadeklarowało już wcześniej kilka zespołów, zostało jeszcze mniej czasu. Zespół Haas uznał, że nie ma na co czekać i opublikował zdjęcia swojej maszyny już dzisiaj.

Amerykańskie Haas F1 Team startuje w Formule 1 dopiero od 2016 roku, cały czas z wykorzystaniem układów napędowych od Ferrari. W przypadku nowego bolidu o oznaczeniu VF-18, który jest ewolucją zeszłorocznego VF-17, nie będzie inaczej: maszynę zasila turbodoładowane, włoskie V6 o pojemności 1,6 litra oraz systemy odzyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej. W porównaniu do zeszłorocznych samochodów, w myśl zmienionych regulaminów, wprowadzono dwie, widoczne gołym okiem zmiany: znad komory silnika zniknęła pionowa "płetwa", a nad kokpitem kierowcy pojawiła się tytanowa osłona Halo.

Haas VF-18

Kierowcami Haas F1 Team w tym roku będą Romain Grosjean z Francji (trzeci raz z rzędu) oraz Kevin Magnussen z Danii (po raz drugi z rzędu). W ubiegłym roku Grosjean uplasował się na miejscu trzynastym w klasyfikacji generalnej, a najlepszy wynik zaliczył w Austrii: szóste miejsce. Magnussen zakończył sezon na miejscu czternastym w tabeli kierowców, a najwięcej punktów wyniósł za siódme miejsce w Azerbejdżanie. W tabeli zespołów Haas znalazł się na ósmej pozycji, tak samo, jak w sezonie 2016. Niżej znalazły się tylko dwa zespoły, McLaren i Sauber. Zespół zapowiada, że na nadchodzący sezon przygotował samochód, w którym wyeliminowano wiele słabostek poprzednika i jego gotowy na zmniejszenie dystansu dzielącego go od czołówki.

Haas VF-18

Między dwudziestym szóstym lutego i pierwszym marca VF-18 pojawi się na oficjalnych, przedsezonowych testach na pętli Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii. Jazdy testowe będą kontynuowane w dniach od szóstego do dziewiątego marca. Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się od wyścigu w Australii w dniu dwudziestym piątym marca i obejmie dwadzieścia jeden rund (ostatnia pod koniec listopada w Abu Dhabi). Do walki o mistrzostwo świata przystąpi dziesięć zespołów i dwudziestu kierowców, nie licząc zawodników znajdujących się w rezerwie i roli kierowców testowych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje