Aktualności
06.02.2018

Nissan 370Zki Sporty zimowe

W jednym z zakładów Nissana z okazji nadchodzącego salonu samochodowego w Chicago przygotowano pojazd, który odpowiada na wszelkie ataki zimy i wynosi sporty zimowe na zupełnie nowy poziom. Jest nim model 370Z z otwartą karoserią w specjalnej wersji 370Zki. Auto po skomplikowanych operacjach obudziło się kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią bez kół.

Prace nad nietypowym 370Zki rozpoczęto od rozmontowania fabrycznego układu przeniesienia napędu i złożenia nowego układu, w którym najważniejsze role zajęły podzespoły firmy American Track Truck. Mowa o pakiecie, który obejmuje... narty o szerokości 30,5 centymetrów na przedniej osi oraz gąsienice typu Dominator o szerokości ponad 38 centymetrów na tylnej, napędzanej osi. Zmodyfikowano zawieszenie, układ wydechowy, przewody układu hamulcowego (zachowano fabryczne tarcze), zmieniono mocowanie skrzyni biegów i silnika, a podwozie osłonięto dodatkowymi płytami.

Nissan 370Zki

Układ napędowy w 370Zki pozostał standardowy. W jego skład wchodzi umieszczona z przodu widlasta szóstka o pojemności 3,7 litra i mocy 337 koni mechanicznych oraz automatyczna skrzynia o siedmiu biegach. Maszyna przygotowana w oddziale Nissan North America przeszła już próby sprawnościowe na wzgórzach Wyoming, a już w ten weekend zostanie pokazana wielkiej publiczności na wystawie Chicago Auto Show. Salon samochodowy otwarty będzie dla zwiedzających w dniach od dziesiątego do dziewiętnastego lutego.

Nissan 370Zki

Kiedy 370Zki trafi do salonów sprzedaży Nissana? O tym niestety nie ma mowy. Samochód z karoserią oklejoną przez Icon Image Graphics powstał tylko w jednym egzemplarzu jako obiekt promujący swoich twórców i producentów wykorzystanych technologii. Na wystawie w Chicago będzie można zobaczyć również blisko 400-konny, premierowy model Armada Snow Patrol, który zmodyfikowano z myślą o poruszaniu się po śniegu (zmiany zawieszenia, ogumienia, oświetlenia, instalacja wyciągarki i tak dalej).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje