Aktualności
20.01.2018

Land Rover Defender Works V8 Zwiększenie mocy

Dwa lata temu działającą nieprzerwanie od 1948 roku fabrykę Land Rovera w Solihull opuścił ostatni egzemplarz Defendera w klasycznym formacie. W tym roku brytyjska firma świętuje swoje siedemdziesiąte urodziny, z okazji których przygotowano coś specjalnego. To limitowany Defender Works V8, najmocniejszy model w historii marki.

Specjał pod tytułem Works V8 nie jest zupełnie nowym modelem. Samochód powstanie w maksymalnie 150, gruntownie zmodyfikowanych egzemplarzach Defendera, które będą nosić plakietkę "70th Edition" i inspirowane będą między innymi klasycznym Series III Stage 1 V8 z 1979 roku. Projekt Defender Works V8 to coś, do czego w Land Roverze przymierzano się już od co najmniej czterech lat, kiedy to Defender powstawał jeszcze w Solihull. Dopiero siedemdziesiąte urodziny marki stały się okazją, przy której skończyły się wymówki.

Land Rover Defender Works V8

Defender Works V8 zasilany będzie widlastą ósemką o pojemności pięciu litrów, która przyćmi wszystkie inne modele marki (pomijając oczywiście maszyny firmowane przez Range Rovera). Standardowy Defender oferował w swoim czasie skromne 122 KM i 360 Nm. Urodzinowy specjał będzie dysponował mocą aż 405 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym 515 niutonometrów. Silnik będzie współpracował z ośmiostopniowym automatem ZF, który pozwoli na rozpędzenie się do setki w czasie niespełna sześciu sekund. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 170 kilometrów na godzinę.

Land Rover Defender Works V8

Mocarna terenówka zostanie wyposażona również w nowe światła w technologii LED, dodatki karoserii, skórzaną karoserię, fotele Recaro, zmodyfikowane zawieszenie i układ hamulcowy, 18-calowe felgi Sawtooth i zestaw multimedialny Classic Infotainment System. Maszyna będzie przygotowywana w oddziale Land Rover Classic na bazie Defendera z krótkim i długim rozstawie osi. Cennik będzie zaczynał się od 150 tysięcy funtów (około 710 tysięcy złotych). Niektóre modyfikacje przygotowane dla Works V8 dostępne będą również dla innych, klasycznych Defenderów, a oferta Land Rover Classic obejmie też możliwość instalacji w nich nowej jednostki wysokoprężnej, zawieszenia i układu hamulcowego.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje