Aktualności
12.01.2018

McLaren 570GT Twardsze ułożenie

Rodzina najmniejszych i najtańszych modeli w ofercie McLaren Automotive wchodzi w nowy rok z pakietem nowych możliwości, które są bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby klientów. Najwięcej zmian obejmie coupe 570GT, postrzegane jako najpraktyczniejsze i najlepiej sprawdzające się w codziennej jeździe w całej gamie.

Model 570GT od samego początku projektowany był jako najbardziej luksusowy i praktyczny McLaren, co podkreśla pełnowymiarowa, unoszona tylna szyba, pod którą rozpościera się dodatkowa przestrzeń bagażowa. Charakter auta podkreślało też strojenie podwozia, odróżniające jego prowadzenie od sportowego 570S, w którym pracują między innymi sztywniejsze sprężyny. W tym rogu granice te będzie można zatrzeć: 570GT dostępny będzie z opcją Sport Pack, nastawami zawieszenia, układu kierowniczego i elektroniki identycznymi z 570S.

McLaren 570GT

Wyceniony na 4,9 tysiące funtów Sport Pack przyniesie również uszyte na miarę ogumienie Pirelli P-Zero Corsa. Standardem w każdym 570GT będą teraz węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, a nowe opcje obejmą pakiety stylistyczne Design Edition z nowymi kolorami karoserii i kabiny, 10-ramienne felgi, nowy wyświetlacz z kamerą cofania oraz elektrochromatyczny, panoramiczny dach z oddziału McLaren Special Operations. Na nowych opcjach kolorystycznych zyskają również modele 570S, a w każdym coupe standardem będzie teraz wyższy o 12 milimetrów tylny spoiler, który dotychczas obecny był tylko w opcji Track Pack.

McLaren 570GT

Z jakim wydatkiem będzie wiązał się zakup aut z rodziny Sports Series? Cennik zaczyna się od coupe 540C, w którym moc widlastej ósemki ograniczono do 540 koni mechanicznych. Model ten na rodzimym rynku wyceniono na 135 tysięcy funtów (okolice 635 tysięcy złotych). Najdroższy będzie 570S Spider z twardym, automatycznie składanym i rozkładanym dachem: prawie 165 tysięcy funtów (około 775 tysięcy funtów). Chętnych z pewnością nie zabraknie: w ubiegłym roku McLaren sprzedał 3340 samochodów, z których aż 2119 aut pochodziło z rodziny Sports Series. Zapotrzebowanie na wozy brytyjskiej marki jest obecnie tak duże, że przed końcem tego roku zostanie uruchomiona nowa fabryka.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje