Aktualności
10.01.2018

Kia Niro EV Zniesienie granic

Kia zbroi się na kolejną dekadę dziejów motoryzacji, którą zawładnąć mają samochody o różnego typu napędzie elektrycznym, systemy jazdy autonomicznej, sieci stałej łączności ze światem i innymi pojazdami oraz usługi wypożyczania aut na godziny lub kilometry. Część nadciągających zmian zwiastuje koncept crossovera Niro EV.

Niro EV, premiera tegorocznych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, jest zwiastunem nowej generacji elektrycznych i zelektryfikowanych samochodów koreańskiego producenta. Pojazd bazuje na nowej platformie i wykorzystuje nowe technologie produkcji, które mają zostać wdrożone do użytku w najbliższej przyszłości. Energia elektryczna przechowywana jest tutaj w bateriach litowo-polimerowych o pojemności 64 kWh, które zasilają silnik elektryczny o mocy 150 kW (204 koni mechanicznych). W takiej konfiguracji baterie mają pozwalać na pokonanie ponad 380 kilometrów.

Kia Niro EV

Koncept prezentuje również wizję cyfrowej deski rozdzielczej, technologie jazdy autonomicznej z łącznością z innymi pojazdami na drodze oraz po raz pierwszy w samochodzie łączność w sieci 5G, która umożliwi szybkie przesyłanie dużych plików, a także korzystanie z takich usług, jak wideokonferencje w dużej rozdzielczości. Kia planuje, że do roku 2025 w jej ofercie pojawi się szesnaście nowych, zelektryfikowanych modeli (elektryczne, hybrydowe i zasilane ogniwami paliwowymi), a w roku 2020 do sprzedaży trafi zupełnie nowy model z wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Kia Niro EV

Koreańska firma prześwituje, że do roku 2030 jej wszystkie samochody będą pracować w stałej łączności z innymi pojazdami. W roku 2021 w wybranych miastach na wielką skalę ruszą testy komercyjnych, autonomicznych aut marki poziomu 4 (samochody będą mogły poruszać się całkowicie autonomicznie, komunikować się ze sobą, a uwaga kierowcy nie będzie stale wymagana). Już w tym roku w Europie zostanie uruchomiona inna usługa Kii: system wypożyczania samochodów WiBLE (Widely Accessible), który w Korei Południowej działa od ubiegłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje