Aktualności
05.12.2017

W Motors Fenyr SuperSport Wilcze plemię

W Motors po ponad dwóch latach od pierwszej prezentacji prototypu pokazało swój drugi model, coupe Fenyr SuperSport, w wersji gotowej do produkcji. Premierę egzotycznego auta połączono z otwarciem największego salonu firmy w Dubaju, powstałego po połączeniu sił z Iconiq Motors, którego oferta sprowadza się do samochodów segmentu MPV.

Fenyr SuperSport narodził się dzięki zaangażowaniu w projekt między innymi niemieckiego Ruf Automobile oraz włoskiego oddziału Magna Steyr, podobnie jak w przypadku pierwszego modelu W Motors, limitowanego do siedmiu sztuk Lykan HyperSport w cenie kilku milionów dolarów każdy. Fenyr ma być dużo bardziej przystępny, a przy okazji nieznacznie większy (468 centymetrów długości wobec 450 w Lykanie), lżejszy (około 1350 kilogramów zamiast 1400), mocniejszy i jeszcze szybszy. Karoserię modelu zaprojektował zespół, któremu dowodzi Anthony Jannarelly. Wykonano ją niemal w całości z włókien węglowych.

W Motors Fenyr SuperSport

W zakładach Ruf Automobile przygotowano dla W Motors jednostkę napędową. W przypadku Lykana i seryjnego Fenyra jest to 3,8-litrowy, podwójnie turbodoładowany boxer, który umieszczono za plecami kierowcy i pasażera. Motor w Fenyrze dostarcza co najmniej 810 koni mechanicznych i 980 niutonometrów (przy okazji prototypu zapowiadano silnik o pojemności czterech litrów i mocy nawet tysiąca koni - być może taki pojawi się w przyszłości). Całą moc na tylną oś wysyła 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów PDK. Osiągi: setka w niecałe 2,7 sekundy i prędkość maksymalna ponad 400 kilometrów na godzinę.

W Motors Fenyr SuperSport

W Motors działa dopiero od 2012 roku i jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które może pochwalić się już tytułem producenta samochodów, uznawanym przez niemiecki T&Uuuml;V. Centrala firmy znajduje się w Dubaju, a jej samochody składane są obecnie we Włoszech. O limitach produkcji Fenyra firma na razie nie informuje. Oryginalne plany sprzed ponad dwóch lat zakładały, że rocznie będzie powstawać maksymalnie 25 egzemplarzy. Cena auta również pozostaje na razie tajemnicą...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje