Aktualności
15.11.2017

Infiniti QX80 Różnice kulturowe

Infiniti zakończyło przygotowania zupełnie nowego, największego SUV'a w swojej stajni, modelu o oznaczeniu QX80. Maszyna jest tak wielka i kosztowna, że marka rozprowadza ją tylko w niektórych rynkach, ze szczególnym wskazaniem na USA i kraje Bliskiego Wchodu. W naszym kraju takie konstrukcje można śmiało uznać za egzotyki.

Najnowsze QX80 to przedstawiciel trzeciej generacji wielkich SUV'ów od Infiniti, którego pojawienie się zwiastował w kwietniu tego roku koncept QX80 Monograph. Model seryjny utrzymany jest w podobnym stylu, co koncept: to grubo ciosany krążownik z potężnym grillem, kołami na felgach o średnicy do 22 cali i przepastną kabiną z trzema rzędami siedzeń dla siedmiu lub ośmiu osób. Pojazd mierzy aż 5,34 metra długości i w najlżejszej konfiguracji waży 2575 kilogramów.

Infiniti QX80

Pod maską QX80 pracuje wolnossąca, widlasta ósemka o pojemności prawie 5,6 litrów, która współpracuje z 7-stopniową, automatyczną skrzynią biegów. Benzynowy silnik produkuje 406 koni mechanicznych i 560 niutonometrów. Do wyboru mamy dwie wersje napędowe: napęd tylko na tylną oś lub na wszystkie cztery koła z układem Active Brake Limited Slip, kontrolującym poślizgi każdego z kół. Samochód ma rozpędzać się do setki w czasie 7,5 sekund, a jego prędkość maksymalna dochodzić ma do 210 kilometrów na godzinę. Apetyt na paliwo? Z napędem na obie osie, w mieście: co najmniej osiemnaście litrów na sto kilometrów.

Infiniti QX80

Infiniti uzbraja swojego giganta m.in. w niezależne zawieszenie z systemem Hydraulic Body Motion Control, ekrany o zwiększonych rozmiarach i rozdzielczości dla kierowcy i pasażerów z nowymi systemami łączności, nawigacji i multimediami, systemy pozwalające na zdalne uruchomienie silnika, klimatyzacji czy świateł oraz elektronikę wspomagającą kierowcę w poruszaniu się po autostradzie, parkowaniu i w sytuacjach awaryjnych. Nowe QX80 produkowane będzie w zakładach w Kyushu w Japonii i jeszcze przed końcem tego roku trafi do sprzedaży w Ameryce Północnej, Azji, Europie Zachodniej, Bliskim Wschodzi oraz Rosji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje