Aktualności
14.11.2017

Honda Sports Vision Gran Turismo Mocna dawka

Na niecały miesiąc po premierze gry Gran Turismo Sport na konsole PlayStation 4 poznaliśmy kolejny samochód wielkiego producenta, który zaprojektowano specjalnie z myślą o świecie wirtualnych wyścigów. Tym razem wyzwanie podjęła Honda, której załoga na drodze wewnętrznego konkursu przygotowała małe, sportowe coupe Sports Vision GT.

Projekt dwumiejscowej Hondy dla Gran Turismo Sport został wyłoniony na drodze wewnętrznego konkursu, w którym dział wzięli styliści marki rozproszeni po całym świecie. Rywalizację wygrał zespół ze studia w Los Angeles, którego wizja finalizowana była przez stylistów z USA oraz Japonii. Wszystkim przyświecał jeden cel: stworzenie sportowego samochodu, owiniętego wokół kierowcy i pasażera o jak najniższej masie własnej, jak najlepszym stosunku mocy do masy i jak najkorzystniejszym rozkładzie masy między osiami.

Honda Sports Vision Gran Turismo

Poszukiwania jak najmniejszej masy rozpoczęły się od sięgnięcia po włókna węglowe wszędzie tam, gdzie tylko było to możliwe, od podwozia i karoserii zaczynając. Samochód ma ważyć zaledwie 899 kilogramów. Jego sercem jest umieszczona centralnie, spalinowa jednostka o czterech cylindrach w rzędzie z turbodoładowaniem, dwoma wałkami rozrządu i obowiązkowym systemem VTEC. Moc silnika sięga 410 koni mechanicznych przy 7,5 tysiącach obrotów na minutę (aż 456 KM na tonę). Napęd na tylną oś przenosi dwusprzęgłowa skrzynia biegów o ośmiu przełożeniach.

Honda Sports Vision Gran Turismo

Honda Sports Vision Gran Turismo narodziła się na ekranach komputerów, ale nie została w nich uwięziona. Honda zbudowała nieruchomy model w pełnej skali, który dopieszczano w tunelu aerodynamicznym, a gdzieś między wierszami Japończycy piszą o budowie samochodu w rzeczywistości. Czy chodzi tylko o zbudowany model czy coś więcej? Nie wiadomo. Gra Gran Turismo Sport, w której pojawi się projekt Hondy i wiele unikatowych projektów innych marek, weszła do sprzedaży w drugiej połowie października. W wielu krajach pozycja weszła z miejsca na pierwsze miejsca sprzedaży.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje