Aktualności
01.11.2017

Iso Rivolta Vision GT Forma fizyczna

Liczba projektów przygotowanych pod szyldem Vision Gran Turismo idzie już w dziesiątki. Wszystkie powstały z myślą o pojawieniu się w wirtualnym świecie gry Gran Turismo, a niektóre z nich zbudowano w rzeczywistości. Najnowsza maszyna, super sportowe coupe marki Iso ze studia Zagato, poszła najdalej - będzie można ją kupić!

Włoska marka Iso w najbardziej znanej powstała na początku lat sześćdziesiątych i zasłynęło z produkcji grand tourerów i samochodów sportowych, do których napędu używane były amerykańskie silniki od Chevroleta oraz Forda. Dekadę wcześniej ta sama firma wypuściła słynną Isettę, miniaturowe auto z silnikiem motocyklowym. Do końca lat siedemdziesiątych Iso dla którego pracował m.in. Giotto Bizzarrini, wypuściło tak znane modele, jak Rivolta, Grifo, Fidia, Lele i Marlboro. W połowie lat siedemdziesiątych firma zbankrutowała.

Iso Rivolta Vision GT

Dziś mediolańską markę w świecie wirtualnym i rzeczywistym przywraca na życia studio Zagato. Sportowe coupe Rivolta Vision GT w połowie tego miesiąca pojawi się w komputerowej grze Gran Turismo Sport na konsole PlayStation 4. Pod koniec października projekt został pokazany po raz pierwszy publicznie na salonie samochodowym w Tokio jako model w pełnej skali. W grze samochód zbudowany będzie na autorskim podwoziu z silnikiem pochodzącym z Chevroleta Corvette, który przygotowało amerykańskie Callaway, specjaliści od tuningu i wszelkich modyfikacji amerykańskich wozów.

Iso Rivolta Vision GT

Motor V8 o pojemności 6,3 litrów miałby rozwijać dzięki dwóch turbosprężarkom moc około 1000 koni mechanicznych, którą na tylne koła przenosiłaby zautomatyzowana, sekwencyjna skrzynia o dziesięciu biegach. Auto ważące tylko 1129 kilogramów miałoby rozpędzać się do setki w czasie 2,7 sekund i osiągać prędkość maksymalną 365 kilometrów na godzinę. Na tym nie koniec: Zagato otworzyło zapisy na samochód! Planowane jest wyprodukowanie na specjalne zamówienia od trzech do pięciu egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje