Aktualności
01.11.2017

Mitsubishi e-Evolution Nauka jazdy

Mitsubishi Motors w ramach swojej nowej strategii "Drive your Ambition" kieruje się ku SUV'om i crossoverom, które miałyby inspirować i zachęcać do dynamicznej jazdy. Już teraz nowy plan wciela w życie seryjny Eclipse Cross, a to, czego można spodziewać się w przyszłości zapowiada koncept nowego flagowca marki, e-Evolution.

"Drive your Ambition" poza potężnymi inwestycjami w samochody segmentu SUV i segmentów pochodnych zakłada również intensywne prace nad nowymi autami o napędzie elektrycznym, które Mitsubishi produkuje na masową skalę od roku 2009 (w roku 2013 pojawił się pierwszy SUV marki z napędem hybrydowym). Koncept e-Evolution, jedna z premier tegorocznego salonu samochodowego w Tokio, wskazuje kierunek, w którym to wszystko zmierza: na szczycie oferty Mitsubishi w najbliższej przyszłości miałby stanąć duży SUV o napędzie elektrycznym.

Mitsubishi e-Evolution

E-Evolution, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez większość klientów marki, miałby być gotowy na jazdę po trudnym terenie, wytrzymały, a jednocześnie zaawansowany technologicznie i miły dla oka. Mitsubishi realizuje to wszystko poprzez adaptacyjne zawieszenie z ogromnym prześwitem, napęd na wszystkie cztery koła Super All-Wheel Control, systemy jazdy zautomatyzowanej z czujnikami rozsianymi po całym nadwoziu i podwoziu i oprogramowaniem AI (sztuczna inteligencja), rozbudowaną deskę rozdzielczą z cyfrowymi ekranami i nawiązaniami stylistycznymi do starszych modeli, jak Mitsubishi Shogun, do którego ma nawiązywać tył auta.

Mitsubishi e-Evolution

Układ napędowy w e-Evolution składa się z silnika elektrycznego na przedniej osi oraz dwóch silników elektrycznych na tylnej osi z systemem rozkładu momentu obrotowego między poszczególne koła (Dual-Motor Active Yaw Control). Elektrycznie sterowane są zaciski hamulcowe. Mózgiem konceptu jest system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym monitoruje sytuację na drodze oraz zamiary kierowcy. System będzie również uczył się naszych zachowań, przyzwyczajeń i stylu jazdy, które pomogą w zbudowaniu głosowego programu treningowego, poprawiającego nasze umiejętności i zdolności wykorzystania wszystkich możliwości samochodu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje