Aktualności
19.10.2017

Mercedes-AMG G 65 Final Edition

W przyszłym roku mamy zobaczyć nową generację klasy G, luksusowej, kanciastej terenówki Mercedes-Benza, która jest na rynku nieprzerwanie od końca lat siedemdziesiątych. I przez cały ten czas wygląda niemal identycznie. Zanim do tego dojdzie mamy okazję pożegnać się z najmocniejszym wariantem. Oto G 65 od AMG w wydaniu Final Edition.

Klasa G pojawiła się na rynku w 1979 roku, w którym przygotowano również pierwsze modyfikacje z zakładu AMG, będącego wówczas niezależnym przedsięwzięciem (AMG wciągnięto w całości do koncernu Daimlera w 1999 roku). Obecna generacja modernizowana jest nieustannie od początku lat dziewięćdziesiątych, a w przyszłym roku mamy zobaczyć klasę G na zupełnie nowej platformie z nowymi technologiami i tak dalej. Pierwszym zwiastunem nadchodzącej rewolucji jest pożegnalna edycja najmocniejszego i jednego z najmłodszych w ofercie wariantu G 65, który zadebiutował pięć i pół roku temu.

Mercedes-AMG G 65 Final Edition

AMG G 65 zasilany jest podwójnie turbodoładowanym silnikiem V12 o pojemności prawie sześciu litrów. Motor ten generuje 630 koni mechanicznych i aż 1000 niutonometrów, które dostępne są w zakresie od 2300 do 4300 obrotów na minutę. Napęd na wszystkie cztery koła przenosi automatyczna skrzynia biegów AMG Speedshift Plus 7G Tronic. Maszyna z Affalterbach potrzebuje tylko 5,3 sekund na przekroczenie 100 km/h. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 230 kilometrów na godzinę. Auto może pokonywać zbiorniki wodne o głębokości do 60 centymetrów i wzniesienia o nachyleniu niespełna 30 stopni (wjazd/zjazd 27°, kąt rampowy 22°).

Mercedes-AMG G 65 Final Edition

Wydanie Final Edition będzie wyróżniać się między innymi pokrywą silnika z aluminium i włókien węglowych, brązowymi felgami o średnicy 21 cali, srebrnymi zaciskami hamulcowymi, pasami AMG Sport po bokach nadwozia, czarnym malowaniem i tapicerką z katalogu Designo Exclusive, kierownicą w opcjonalnej wersji AMG Performance i klimatyzowanymi fotelami w wersji Seat Comfort. Mercedes-AMG G 65 Final Edition opuści austriacką fabrykę w Graz jedynie w 65 egzemplarzach. Cena na terenie Niemiec, wliczając 19% VAT, to ponad 310 tysięcy euro. Aktualnie to równowartość 1,3 miliona złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje