Aktualności
09.10.2017

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo

W maju ubiegłego roku z okazji stulecia zwycięstwa Dario Resty za kierownicą Peugeota L45 w Indianapolis 500 francuska marka ujawniła wirtualny koncept L500 R HYbrid, spadkobiercę bolidu z 1916 roku. Projekt trafił niedługo później do świata gry Gran Turismo 7. Z okazji premiery Gran Turismo Sport w Peugeocie przygotowano kolejny koncept, L750 R.

Wizja L750 R HYbrid jest naturalną ewolucją zeszłorocznego konceptu, maszyną jeszcze bardziej ekstremalną i przeznaczoną wyłącznie na tory wyścigowe, a za jej powstanie odpowiadają między innymi specjaliści z oddziału Peugeot Sport. Gdyby tylko samochód powstał w rzeczywistości to zostałby zbudowany na węglowym kadłubie z karoserią z włókien węglowych, niezależnym zawieszeniem z adaptacyjnym stopniem tłumienia i prześwitem, kołami z felgami kutymi z magnezu oraz układem hamulcowym z węglowo-cermicznymi tarczami - to elementy składowe jak najbardziej współczesne.

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo

L750 R pozostaje hybrydą, co podkreślono w pełnej nazwie modelu. Jego sercem jest umieszczony centralnie silnik spalinowy o mocy około 580 koni mechanicznych, który kręci się aż do dziesięciu tysięcy obrotów na minutę. W roli gotowego w każdej chwili pomocnika towarzyszy mu silnik elektryczny o mocy 170 koni. Maksymalna moc całego układu napędowego sięgać ma 750 koni mechanicznych, wirtualnych, oczywiście. Silnik spalinowy zespolono przy tylnej osi z sekwencyjną skrzynią o siedmiu biegach, a silnik elektryczny podpięto pod chłodzone cieczą baterie litowo-jonowe.

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo

W zamierzeniach twórców Peugeot L750 R HYbrid miał być jak najlżejszy i w porównaniu do zeszłorocznego L500 R zrzucił aż 175 kilogramów. Oznacza to, że waży jedynie 825 kilogramów i na każdy koń mechaniczny przypada tylko 1,1 kilograma. Peugeot gwarantuje piorunujące przyspieszenia: tylko 2,4 sekundy w sprincie od zera do stu kilometrów na godzinę. W wirtualnym świecie będzie można sprawdzić to już osiemnastego października. Właśnie wtedy na europejskim rynku na konsolach PlayStation 4 ukaże się gra Gran Turismo Sport od Polyphony Digital i Sony Interactive Entertainment.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje