Aktualności
07.10.2017

Rezvani Tank Pojazd taktyczny

Rezvani Motors, które zaczynało kilka lat temu od produkcji sportowego roadstera na bazie Ariala Atoma, poszerza swoją ofertę o zupełnie nowy model o zupełnie innym charakterze. Jest nim ekstremalna terenówka o wymownej nazwie Tank - z angielskiego "Czołg" - która zobowiązuje między innymi do widzenia w nocy i instalowanego na życzenie opancerzenia.

Pomysł, który doprowadził do powstania modelu Tank był bardzo prosty: budowa samochodu, który nie miałby konkurencji w terenie ani na utwardzonej drodze. Bazą dla samochodu, według nieoficjalnych informacji i domysłów, miałaby być rama z Jeepa, na której posadzono zupełnie nowe nadwozie z karoserią projektu Samira Sadikhova i dodatkowym oświetleniem, jak pas LED'ów na dachu. Pękate nadwozie z bocznymi drzwiami otwieranymi w przeciwnych kierunkach z pomocą elektryki mieściłoby pięć dorosłych osób. Standardem są felgi Grid z terenowym ogumieniem, opcją aluminiowe obręcze według własnego projektu.

Rezvani Tank

Tank w najmocniejszej wersji zasilany jest widlastą ósemką Chryslera, firmowaną przez oddział Street & Racing Technology, znaną między innymi z Jeepa Grand Cherokee SRT. Motor przy pojemności 6,4 litrów dostarcza ponad 510 koni mechanicznych mocy i jakieś 585 niutonometrów, które w zależności od potrzeby mogą być przenoszone na wszystkie cztery koła lub tylko na tylną oś. Wariant bazowy skrywa pod przednią maską coś skromniejszego: widlastą szóstkę o pojemności 3,6 litrów i mocy około 290 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym ponad 350 niutonometrów.

Rezvani Tank

Lista dodatkowego wyposażenia auta jest bardzo długa. Obejmuje m.in. skórzaną tapicerkę, różne felgi i opony (w tym ogumienie typu run flat), elementy zawieszenia, półosie napędowe, elementy układu hamulcowego, zestaw holowniczy, kamery termowizyjne, wyświetlacz przezierny, kuloodporne szyby oraz osłony z Kevlaru chroniące karoserię, zbiornik paliwa, chłodnicę czy podłogę. Rezvani Motors przyjmuje już zamówienia, które wiążą się z wpłaceniem zaliczki w wysokości tysiąca dolarów. Cena modelu Tank zaczyna się od 178 tysięcy dolarów (około 655 tysięcy złotych). Pierwsze sztuki miałyby trafić do właścicieli przed końcem tego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje