Aktualności
26.10.2008

Tesla Model S Elektryczne gran turismo

Poważne zmiany w Tesla Motors (kłopoty finansowe, zamknięcie biura w Detroit, powołanie nowego CEO w ubiegłym tygodniu) opóźnią nieco premierę drugiego modelu firmy, ale prace nad nim ani na chwilę nie ustają. Nowym pojazdem w rodzinie będzie pełnowymiarowe, 4-drzwiowe gran turismo z wielkim apetytem na autostrady.

Aby podsycić zainteresowanie skrywającym się pod nazwą Model S autem i potwierdzić jego istnienie w rzeczywistości firma wypuściła niedawno pierwszy teaser ukazujący zarys tyłu z ostrymi liniami lamp i karbonowym dyfuzorem (powyżej jedynie wizja).

Tesla Model S

Koszty eksploatacji Modelu S mają sięgać zaledwie 4 centów na milę (7,8 grosza na kilometr - to tak, jakby auto spalało jakieś 1,5-2 litry benzyny na 100 km), czyli wartość, z którą nic nie będzie mogło konkurować. Zasięg na jednym ładowaniu miałby sięgać około 360 kilometrów. Przyspieszenie do 100 km/h? Około 6 sekund.

Pojazd miałby wejść do produkcji gdzieś w 2011 roku, spodziewana cena to około 60 tysięcy dolarów. Za szlifowany jeszcze wygląd auta odpowiada widoczny na teaserze Franz von Holzhausen, były szef Mazda North America.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje