Aktualności
18.08.2017

BMW Concept Z4 Wolność na czterech kołach

BMW od dawna przygotowuje zupełnie nowego roadstera z literą Z w nazwie. Dotychczas model ten można było zobaczyć tylko w prototypowej, zamaskowanej formie na zdjęciach szpiegowskich. Teraz głos zabierają jego twórcy: oto zapowiedź Z4 najbliższej przyszłości w formie efektownego konceptu, który debiutuje w doborowym towarzystwie.

Premierowy Concept Z4 to jedna z gwiazd tegorocznego tygodnia z klasycznymi samochodami u wybrzeży Kalifornii, którego punktem kulminacyjnym będzie niedzielny konkurs elegancji w Pebble Beach. Tak samo, jak w przypadku swoich poprzednich konceptów BMW nie zdradza na razie żadnych szczegółów technicznych. Nowy projekt ma urzekać samym wyglądem: dwukolorową kabiną, 20-calowymi felgami Double Spoke Bicolor, karoserią w kolorze Energetic Orange z efektem mrozu, adaptacyjnymi światłami w technologii LED czy cyfrową deską rozdzielczą.

BMW Concept Z4

Adrian van Hooydonk, szef projektantów BMW Group: "BMW Concept Z4 to samochód stworzony do prowadzenia: pozwala w niezwykle bezpośredni sposób doznawać wszystko to, co składa się na radość z jazdy. To absolutna wolność na czterech kołach. Roadster demonstruje z każdej perspektywy i w każdym detalu nową stylistykę BMW. Czy to dynamiczny przód, wyrazista linia boczna, czy klarowny tył: siła i emocje są tu efektem kilku linii i subtelnej współgry powierzchni."

BMW Concept Z4

Kiedy dokładnie nowe Z4 będzie gotowe do produkcji? Tego BMW nie zdradza i mówi jedynie o "najbliższych latach". Historia serii Z sięga końca lat osiemdziesiątych i nietypowego roadstera Z1 z drzwiami chowanymi w progach i karoserią, którą można było bez trudu zdemontować w całości w zaciszu własnego ogródka. Auto produkowano przez dwa lata, a jego następca o oznaczeniu Z3 wszedł na rynek w 1995 roku i dostępny był również jako coupe. Model Z4 pierwszej serii produkowano w latach 2002-2008, a Z4 drugiej serii wycofano z rynku w ubiegłym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje