Aktualności
20.06.2017

Volkswagen Polo GTI Cztery metry

Po ponad ośmiu latach od debiutu dobiega końca żywot piątej generacji Volkswagena Polo. Kilka dni temu w Berlinie pokazano nowy model, który ma przyciągać atrakcyjnym wyglądem, większą przestrzenią i nowymi rozwiązaniami technicznymi. Razem z wersjami celującymi w masowego odbiorcę przedstawiono również usportowione Polo GTI.

Małe Polo debiutowało w 1975 roku, do którego zarobiło sobie na tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu w ofercie marki z Wolfsburga. Do dnia dzisiejszego na całym świecie sprzedano, licząc wszystkie możliwe wersje, ponad 16 milionów egzemplarzy. Polo szóstej generacji rozrosło się w porównaniu do poprzednika w każdym kierunku (ma teraz 4053 milimetrów długości), a bagażnik auta udało się powiększyć z 280 do 351 litrów. W standardzie dostępne będą m.in. przednie światła w technologii LED oraz elektroniczni asystencji poruszania się w zatłoczonym mieście.

Volkswagen Polo GTI

Dodatkowe opłaty obejmą m.in. jeszcze bardziej rozbudowane systemy wspomagania kierowcy, które wcześniej wprowadzono w dużo droższym Passacie i Golfie, system bezkluczykowego uruchamiania auta, cyfrowe wyświetlacze, felgi o średnicy od 14 do 18 cali i tylne światła LED. Ofertę silnikową otworzą jednostki o mocy 65 koni mechanicznych, a nowością będzie nowy, 90-konny silnik TGI o pojemności jednego litra, pracujący na naturalnym gazie. Standardem w każdym przypadku będzie system start/stop, system odzyskiwania energii z hamowania, a w przypadku jednostek o mocy od 95 w górę - przekładnia DSG.

Volkswagen Polo GTI

Gamę nowego Polo, teraz tylko z dwiema parami drzwi, zamkną wersje Beats oraz GTI. Ta pierwsza będzie wyróżniać się między innymi nagłośnieniem o mocy 300 watów. W nowym GTI wyląduje 2-litrowy silnik TSI o mocy okrągłych 200 koni mechanicznych, o osiem koni więcej, niż w używanej poprzednio jednostce o pojemności 1,8 litra. Standardem w GTI będzie podwozie Sport Select, nowe zderzaki i osłona chłodnicy, dyfuzor, felgi o średnicy 17 cali, przednie światła z czerwonymi wstawkami, tylne lampy LED, czerwone zaciski hamulcowe, skórzana kierownica czy sportowe fotele z typową dla Volkswagenów typu GTI tapicerką w szkocką kratę.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje