Aktualności
15.06.2017

McLaren 570S Spider Dodatkowe wrażenia

Pod koniec tego miesiąca na Festiwalu Prędkości w Goodwood zadebiutuje trzeci wariant nadwoziowy najmniejszego modelu w palecie McLaren Automotive. Będzie nim otwarty Spider, letnia propozycja dla tych, którzy jeszcze nie kupili ani podstawowego Coupe ani rozbudowanego o dodatkową przestrzeń bagażową GT lub po prostu pragną powiększyć swoją kolekcję.

570S Spider został wyposażony w twardy, chowany dach, którego technologię odziedziczył po większych modelach serii 650S oraz 675LT. Zamknięcie lub otwarcie dachu zajmuje tylko 15 sekund i może odbywać się w ruchu przy prędkościach do 40 kilometrów na godzinę. Osobno sterowana jest tylna szyba, która może służyć jako osłona od wiatru, a zmiany w aerodynamice auta balansuje tylny spoiler, który został poprowadzony o 12 milimetrów wyżej, niż w przypadku bazowego Coupe.

McLaren 570S Spider

Spider przytył w porównaniu do Coupe o około 46 kilogramów, a dzięki kadłubowi z włókien węglowych zachował niemal identyczną sztywność. Maszyna w najlżejszej wersji waży na sucho 1359 kilogramów. W stanie gotowym do jazdy (płyny i zbiornik paliwa wypełniony w 90%) waży prawie półtorej tony. Dla auta przewidziano między innymi nowe felgi, kolory karoserii, tapicerki i węglowe fotele rodem z McLarena P1, a w standardzie ogumienie Pirelli P Zero Corsa, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, system Brake Steer i regulowane w kilku kierunkach fotele z pamięcią pozycji.

McLaren 570S Spider

Sercem brytyjskiego wozu, tak samo jak w przypadku większości McLarenów tego stulecia, jest podwójnie turbodoładowana jednostka V8 o pojemności 3,8 litrów. Motor pracujący za plecami kierowcy dostarcza 570 koni mechanicznych i 600 niutonometrów, które wysyłane są na tylną oś za pośrednictwem 7-stopniowej przekładni SSG. Osiągi są jak zwykle piorunujące: 3,2 sekundy do 100 km/h i tylko 9,6 sekund do 200 km/h. Przyspieszanie kończy się dopiero przy 328 km/h (315 ze schowanym dachem). Model 570S Spider można już zamawiać, a dla kolekcjonerów czeka specjalnie wykończona i wyposażona specyfikacja Launch Edition. Ceny na terenie Wielkiej Brytanii zaczynają się od 164,75 tysięcy funtów (około 800 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje