Aktualności
14.06.2017

Aston Martin Vantage AMR Emocjonalne cechy

Aston Martin przystępuje do realizacji wiosennych zapowiedzi i wprowadza do swojej oferty pierwszy, limitowany, dwudrzwiowy model z serii AMR, który powstanie w kilkuset egzemplarzach. Za punkt wyjścia wybrano auta z rodziny Vantage, której nazwa sięga lat pięćdziesiątych i najmocniejszych modeli brytyjskiej marki, łącznie z samochodami wyścigowymi.

Aston Martin dzieli serię AMR na dwie kategorie. Pierwsza to AMR, której przedstawicielem jest premierowy Vantage AMR, skierowany do klientów zainteresowanych stylem i osiągami. Druga to AMR Pro, zbiór ekstremalnych maszyn, które najlepiej czują się na torach wyścigowych. Jej pierwszym przedstawicielem był limitowany do zaledwie sześciu sztuk Vantage AMR Pro z oddziału Q by Aston Martin, który pokazano w tym roku w Genewie. W tym samym miejscu swoją premierę miał również model Rapide AMR, którego produkcję ograniczono do 210 sztuk.

Aston Martin Vantage AMR

W nowym Vantage AMR, tak samo, jak w poprzednich modelach, znajdziemy unikatowy schemat kolorystyczny w środku i na zewnątrz (do wyboru cztery kombinacje), skórzane tapicerki, fotele z włókien węglowych, specjalnie wykończone felgi oraz karbonowy pakiet (grill, boczne otwory, wypełnienia lamp, lusterka, elementy deski rozdzielczej oraz drzwi). Razem z modelem debiutuje seria wyposażenia dodatkowego AMR Accessories. Najwięcej miejsca w jej obecnej ofercie zajmuje pakiet aerodynamiczny AMR Aero Kit z włókien węglowych: tylne skrzydło, przedni splitter, przednie lotki oraz nakładki na progi. Inne opcje to między innymi kute, aluminiowe felgi, uszyty na miarę zestaw bagażowy oraz tytanowy wydech (lżejszy o 14 kilogramów od standardowego).

Aston Martin Vantage AMR

Vantage AMR dostępny będzie na większości rynków zarówno jako coupe oraz roadster z wolnossącymi silnikami V8 lub V12 (modele V8 nie będą sprzedawane na Bliskim Wschodzie). W przypadku jednostek V8 do dyspozycji dostaniemy 430 koni mechanicznych, a moc jednostki V12 na potrzeby AMR zostanie podniesiona z 565 do 595 koni mechanicznych. W obu przypadkach standardem będzie zautomatyzowana, sekwencyjna skrzynia biegów z łopatkami przy kierownicy. Opcją w przypadku V8 będzie ręczna skrzynia o sześciu biegach. Dla V12 przewidziano alternatywę w postaci ręcznej skrzyni o siedmiu biegach.

Aston Martin Vantage AMR

Aston Martin pokaże swoje najnowsze dzieła już w najbliższy weekend przy okazji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, w którym o wygraną w grupach GTE będą walczyły w sumie trzy egzemplarze V8 Vantage GTE. Pierwsze sztuki Vantage AMR trafią do klientów w czwartym kwartale tego roku. Model V8 Vantage AMR będzie limitowany do 200 egzemplarzy, a V12 Vantage AMR do 100 egzemplarzy. Ceny auta na terenie Wielkiej Brytanii będą zaczynać się od prawie 98 tysięcy funtów, a na terenie Niemiec od prawie 127 tysięcy euro. Obecnie to okolice odpowiednio 465 oraz 535 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje