Aktualności
06.06.2017

TVR V8 Griffith Przebój na jesień

Już tylko trzy miesiące dzielą nas od publicznej premiery zupełnie nowego modelu marki TVR, która zniknęła z rynku jakieś dziesięć lat temu. Angielska firma zapowiada powrót w wielkim stylu ze sportowym coupe, za którym będą stać znane nazwiska i nowoczesne technologie. Chęć zakupu auta wyraziło już kilkaset potencjalnych klientów.

Nowy samochód TVR, który prawdopodobnie otrzyma tradycyjne dla marki imię Griffith (pierwsze TVR o takiej nazwie pojawiły się w latach sześćdziesiątych), zadebiutuje w drugim tygodniu września podczas cyklicznego Goodwood Revival. Imprezy na światową premierę swojego auta nie wybrał dotychczas żaden inny producent - jeśli coś miało mieć swoją premierę w Goodwood to miało ją podczas czerwcowego Festiwalu Prędkości. Nowy model będzie efektem kilku lat pracy i pierwszym pojazdem powstałym pod nowymi rządami TVR, które trwają dopiero od 2013 roku, w którym firmę przejęła grupa brytyjskich inwestorów.

TVR V8 Griffith

Pierwsze TVR nowej ery, którego wyglądu jeszcze nie znamy (na miniaturce artystyczna wizja), opracowano przy współpracy z Gordon Murray Design oraz Cosworthem. Firma ojca słynnego McLarena F1 odpowiada między innymi za lekką konstrukcję auta oraz innowacyjną metodę produkcji, pozwalającą na zaoszczędzenie czasu i środków. Cosworth przygotował dla TVR silnik: to widlasta ósemka o pojemności pięciu litrów i mocy około 480 koni mechanicznych. Samochód ma ważyć tylko około 1200 kilogramów, rozpędzać się do 60 mil na godzinę w niecałe cztery sekundy i przekraczać prędkość 200 mph (322 km/h).

TVR V8 Griffith

Podczas Goodwood Revival, zaplanowanego na weekend od ósmego do dziesiątego września, oprócz nowego TVR będzie można zobaczyć również zastępy zabytkowych modeli marki z jej bogatej historii (firmę w 1947 roku założył Trevor Wilkinson). Większość egzemplarzy Griffith zostało już zamówionych, ale TVR zostawi część miejsc do zarezerwowania dopiero po premierze. Model wjedzie na rynek w limitowanej do tylko 500 egzemplarzy serii Launch Edition w cenie niespełna 90 tysięcy funtów za sztukę. Obecnie to około 430 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje