Aktualności
05.06.2017

Jaguar XE SV Project 8 Opętanie mocą

Oddział od zadań specjalnych w koncernie Jaguara i Land Rovera ma nowe zajęcie i propozycję dla kolekcjonerów najbardziej unikatowych modeli firmy. To potężna maszyna, będąca rozwinięciem limuzyny XE, którą Brytyjczycy zapowiadają jako najmocniejszego, dopuszczonego do zwykłego ruchu drogowego Jaguara w historii marki.

Ekstremalny XE będzie drugim limitowanym projektem oddziału Special Vehicle Operations, który zelektryzował miłośników Jaguara blisko trzy lata temu stylowym roadsterem F-Type Project 7. Od tego czasu w SVO powstały również modele do regularnej oferty koncernu: 550-konny Range Rover SVAutobiography, 550-konny Range Rover Sport SVR oraz 575-konny Jaguar F-Type SVR. Najnowszy projekt kryje się pod oznaczeniem XE SV Project 8.

Jaguar XE SV Project 8

Na razie na temat XE SV Project 8 wiadomo bardzo niewiele. Jaguar ujawnił jedynie, że limuzyna zasilana będzie doładowaną, widlastą ósemką o pojemności pięciu litrów, z której tym razem wyciśnięto okrągłe 600 koni mechanicznych (tak mocnego, fabrycznego Jaguara na publicznych drogach jeszcze nie było). Wraz z wzrostem mocy samochód otrzyma niezbędne poprawki aerodynamiki oraz podwozia, a jego ostateczne strojenie od kilku dni prowadzone jest na słynnym Nürburgring Nordschleife.

Jaguar XE SV Project 8

XE SV Project 8 będzie składany ręcznie w zakładach Special Vehicle Operations w Coventry, a jego cena ma być adekwatna do nakładu pracy włożonego w opracowanie auta i zbudowanie każdego egzemplarza. Jaguar przewiduje wypuszczenie maksymalnie 300 sztuk, które mają zostać rozprowadzone po całym świecie. Samochód zobaczymy w całej okazałości już pod koniec tego miesiąca na jego światowej premierze podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Wtedy też poznamy szczegółowe dane techniczne i być może cenę.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje