Aktualności
23.05.2017

Bentley Continental 24 Przesyłka ekspresowa

Historia marki Bentley związana jest nierozerwalnie z 24-godzinnymi wyścigami: przede wszystkim Le Mans, w którym dominowała przed drugą wojną światową i w którym wygrała w 2003 roku oraz Nürburgring, na którym zapisuje swoje obecne dzieje. Z okazji kolejnego występu na niemieckim torze na zwykłe drogi wyjedzie limitowany Continental 24.

Aktualnie w gamie brytyjskiej marki znajduje się tylko jeden samochód wyścigowy - ważący około 1300 kilogramów, dysponujący mocą około 600 koni mechanicznych Continental GT3, który zadebiutował na torze w grudniu 2013 roku. Od tamtego czasu maszyna pojawiła się w dziesiątkach wyścigów dopuszczających samochody grupy GT3: w pucharach Blancpain GT Series, 24-godzinnym wyścigu na Spa czy 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. W tym roku Continental GT3 wystartuje po raz trzeci w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu. W barwach zespołu Bentley Team Abt wystawione zostaną trzy egzemplarze.

Bentley Continental 24

Zapędy oddziału Bentley Motorsport w tym roku ucieleśni również limitowany, drogowy Continental 24. Maszyna przybierze barwy wyścigowych aut, które zobaczymy na Nürburgringu: żółte w nawiązaniu do maszyny sponsorowanej przez Deutche Post oraz czerwone w nawiązaniu do maszyny sponsorowanej przez firmę Magna. Model 24 technicznie będzie bazował na Continentalu Supersports. Oznacza to moc aż 700 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy aż 1000 niutonometrów z 6-litrowej, podwójnie turbodoładowanej jednostki W12. Coupe będzie rozpędzać się do setki w czasie 3,5 sekund i rozwijać prędkość maksymalną 336 kilometrów na godzinę.

Bentley Continental 24

Continental 24 wyląduje tylko na europejskim rynku, a pierwsze egzemplarze mają trafić do rąk klientów już w lipcu. Cena: od ćwierć miliona euro w górę. To ponad milion złotych. Wyścig na Nürburgringu łącznie ze słynną, północną pętlą, czterdziesta piąta edycja ADAC Zurich 24h-Rennen, będzie miał miejsce już w najbliższy weekend. W ubiegłym roku najwyżej sklasyfikowany Bentley zajął miejsce siódme, a w roku 2015 ósme. W tym roku auto zaliczyło swój najlepszy występ na Nordschleife: w drugiej eliminacji pucharu VLN uplasowało się na miejscu drugim. Apetyty na 24-godzinny wyścig są jeszcze większe!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje