Aktualności
12.05.2017

BMW 2 Series Inne spojrzenie

BMW przeprowadziło operację odmładzającą na coupe i kabrioletach serii 2, które obecne są na rynku od ponad trzech lat. Modele produkowane w Lipsku znalazły do dnia dzisiejszego ponad 140 tysięcy nabywców na całym świecie, przede wszystkim w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zmiany objęły również najmocniejszy wariant w katalogu, coupe M2.

Najważniejsze nowości w serii 2 to: przeprojektowany przód z powiększonym grillem i powiększonymi wlotami powietrze, przednie lampy w technologii bi-LED (za dopłatą światła adaptacyjne, opcjonalnie również przeciwmgielne LEDy), tylne światła w technologii LED, cztery dodatkowe wzory felg o średnicy od 17 do 18 cali, trzy nowe kolory karoserii (Mediterranean Blue, Seaside Blue oraz Sunset Orange), nowe tapicerki, zegary, konsola środkowa, przyciski oraz rozszerzone systemy multimedialne.

BMW 2 Series

Dla całej serii dostępna jest szeroka gama silników benzynowych i wysokoprężnych o trzech, czterech i sześciu cylindrach z napędem przenoszonym tylko na tylną oś lub wszystkie cztery koła oraz ręczną skrzynią biegów o sześciu biegach lub 8-stopniowym automatem Steptronic. Jednostki napędowe, wszystkie z turbodoładowaniem w ramach rodziny BMW TwinPower Turbo, produkują od 136 do 340 koni mechanicznych w przypadku M240i, które rozpędza się do setki w czasie 4,4 sekund. W przypadku coupe dostępnych jest w sumie dziewięć wariantów napędowych, a w przypadku kabrioletu osiem.

BMW M2

Klasą samą w sobie jest mocarne M2, które dostępne jest wyłącznie w zamkniętej karoserii. Samochód ten zasilany jest sześciocylindrowym, rzędowym, turbodoładowanym silnikiem i pojemności trzech litrów, z których wyciśnięto 370 koni mechanicznych i 500 niutonometrów w trybie overboost (na codzień 465 Nm). Jednostka w połączeniu z opcjonalnym, dwusprzęgłowym automatem M DCT o siedmiu przełożeniach w trybie szybkiego startu Launch Control pozwala na przekroczenie 100 km/h w czasie 4,3 sekund. Prędkość maksymalną auta ograniczono do 250 km/h. Odmłodzona seria 2 pojawi się oficjalnie w sprzedaży w lipcu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje