Aktualności
22.04.2017

MG E-Motion Dawna świetność

Brytyjskie MG, kojarzone niegdyś z atrakcyjnymi samochodami o sportowym charakterze i jeszcze kilkanaście lat temu będące częścią rodziny BMW, od przeszło dekady należy do chińskiego SAIC Motor i produkuje niczym nie wyróżniające się pojazdy do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Tegoroczny koncept E-Motion zwiastuje zmianę takiego wizerunku.

Na naszym kontynencie MG obecne jest jedynie w Wielkiej Brytanii, gdzie oferuje miejskiego malucha o oznaczeniu 3 oraz crossovera GS, które jakiś czas temu opuściła po zakończeniu produkcji kompaktowa limuzyna serii 6. Po dawnych roadsterach i coupe nie było prawie śladu, wyłączając wiekowego TF, który po turbulencjach składany był do 2011 roku, a o dawnej świetności marki przypominały tylko próby z wyścigowymi wersjami modeli 3 oraz 6. Aż do tegorocznego salonu samochodowego Auto Shanghai, otwartego dla zwiedzających jeszcze do 28 kwietnia. To właśnie tu zadebiutował koncept coupe E-Motion.

MG E-Motion

Atrakcyjnie narysowane coupe z unoszonymi do góry drzwiami, panoramicznym dachem i miejscem dla czterech dorosłych osób zostało zbudowane na autorskiej platformie, którą opracowano specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych oraz hybrydowych. W przypadku E-Motion mamy do czynienia z autem o napędzie elektrycznym, który miałby pozwalać na przyspieszenie od zera do stu kilometrów na godzinę w czasie niespełna czterech sekund. Na jednym ładowaniu baterii samochód miałby pokonywać do pięciuset kilometrów.

MG E-Motion

Według twórców koncept E-Motion nawiązywać ma do klasycznych modeli MG z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych minionego stulecia, począwszy od MG A. Firma na razie nie ma planów na produkcję czegoś podobnego do E-Motion, ale nie wykluczone, że w najbliższej przyszłości dojdzie do takiego etapu. W tej chwili właściciele marki przygotowują między innymi plan ekspansji na pozostałe kraje Europy (podbój pierwszych rynków ma rozpocząć się w 2019 roku, już dziś auta MG można nabyć m.in. również na Ukrainie), samochody o napędzie elektrycznym oraz nowe modele na rynek UK, z których pierwszy w kolejce jest duży crossover o oznaczeniu ZS, oferowany już w Chinach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje