Aktualności
21.04.2017

Genesis GV80 Oddziaływanie na innych

Kilka tygodniu temu Hyudai pokazał świat wizję swojego przyszłego crossovera z napędem wykorzystującym ogniwa paliwowe. W tym miesiącu koreańska marka idzie o krok dalej: prezentuje koncepcyjny pojazd podobnego formatu pod marką Genesis, którą powołano do życia w 2015 roku z myślą o najbardziej luksusowych modelach koncernu.

Nowy projekt, dzieło stylistów z komórki Prestige Design Division pod wodzą Luc Donckerwolke'a, oznaczono enigmatycznym GV80. Muskularny SUV zadebiutował podczas tegorocznej wystawy New York International Auto Show, która będzie otwarta dla zwiedzających jeszcze tylko do dwudziestego trzeciego kwietnia. Pojazd pokazuje, w którym kierunku zmierzają przyszłe modele marki Genesis, której oferta na terenie USA i na Bliskim Wschodzie sprowadza się póki co do limuzyn serii G80 oraz G90. Marka nie jest obecna w Europie, wyłączając Rosję.

Genesis GV80

Cechy charakterystyczne koncepcyjnego GV80 to przede wszystkim: misternie utkane ramiona 23-calowych felg oraz boczne słupki, światła wykonane w technologii laserowej, wyświetlacz OLED dla kierowcy i pasażera z przodu, ekrany dotykowe dla pasażerów z tyłu, konsola środkowa biegnąca przez całą długość czteroosobowej kabiny oraz detale z drewna i metali. Samochód ma być hybrydą typu plug-in z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jego twórcy niestety nie zdradzają żadnych detali technicznych.

Genesis GV80

W przypadku konceptu FE Fuel Cell marki Hyundai mieliśmy do czynienia z podobnym układem napędowym, który docelowo ma pozwalać na pokonanie ponad 800 kilometrów bez tankowania. Seryjny crossover z ogniwami paliwowymi według zapewnień koreańskiej marki miałby wejść do sprzedaży na wybranych rynkach już w przyszłym roku. Czy oferta marki Genesis pójdzie w tym samym kierunku? Wszystko na to wskazuje: firma już zapowiedziała, że do 2020 roku zobaczymy jej kilka nowych modeli, w tym kolejnego crossovera, mniejszą od dotychczasowych limuzynę oraz coupe.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje