Aktualności
18.04.2017

Mercedes-Benz Concept A Sedan Zmysłowa czystość

Styliści Daimlera nie przestają snuć wizji na temat najbliższych modeli koncernu, w związku z którymi upodobali sobie ostatnio trzybryłowe limuzyny. Tym razem celują w swoje przyszłe kompakty, które obecnie reprezentuje kilka różnych maszyn klas A oraz B. Kierunek ich marszu wyznacza projekt pod tytułem Concept A Sedan.

Tylko w ubiegłym roku Daimler sprzedał na całym świecie ponad 635 tysięcy kompaktów, do których producent zalicza hatchbacka klasy A, małe MPV klasy B, crossovera GLA, limuzynę CLA oraz kombi CLA Shooting Brake. Od roku 2012 sprzedano ponad dwa miliony. Concept A Sedan to wizja, której najbliżej jest do modelu CLA... oraz czterodrzwiowego konceptu GT Concept marki Mercedes-AMG, który pokazano na początku marca. To zwiastun zupełnie nowego kierunku stylistycznego marki.

Mercedes-Benz Concept A Sedan

Concept A Sedan rozmiarami mieści się w dość obszernej definicji kompaktu: auto ma 457 centymetrów długości, 187 centymetrów szerokości i 146 centymetry wysokości. Auto wyróżnia profil przypominający coupe, bardzo krótkie zwisy z przodu i z tyłu, felgi o średnicy 20 cali, panoramiczny dach, głęboki grill typu Panamericana oraz światła w technologii LED z kolorową pajęczyną pokrytą ultrafioletową farbą pod przednimi kloszami, która nie ma szans na pojawienie się w produkcji seryjnej. Kabiny auta ani komory silnikowej, o ile w domyśle nie jest to pojazd elektryczny, jego twórcy nie pokazują.

Mercedes-Benz Concept A Sedan

Concept A Sedan jest częścią stoiska Daimlera na wystawie Auto Shanghai w Szanghaju, która będzie otwarta dla zwykłych zwiedzających w dniach od dwudziestego pierwszego do dwudziestego ósmego kwietnia. W tym samym miejscu odsłonięto odświeżoną klasę S z przeprojektowanymi elementami karoserii, nowymi systemami wspomagającymi kierowcę i odświeżoną gamą silnikową, łącznie z ponad 600-konnymi wersjami AMG z silnikami V8 i V12 oraz najbardziej luksusowym wydaniem S 680 pod szyldem Mercedes-Maybach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje