Aktualności
18.04.2017

Infiniti QX80 Monograph Gruba kreska

Oferta marki Infiniti na rynku polskim kończy się na wycenionym na co najmniej ćwierć miliona złotych crossoverze QX70, ale ambicje marki wcale nie kończą się na tym segmencie. Klienci na terenie USA mają na przykład do wyboru również wielkiego SUV'a o oznaczeniu QX80. To, co może stać się w nim w przyszłości obrazuje dziś koncept Monograph.

QX80 Monograph to zapowiedź kolejnej generacji luksusowego SUV'a od Infiniti, która wyróżnia się pełnymi detali światłami w technologii LED, dużym grillem, dwukolorowymi felgami o średnicy aż 24 cali z elementami z polerowanej miedzi i dość kanciastą sylwetką, charakterystyczną dla produkowanego obecnie seryjnie QX80 drugiej generacji (znanego wcześniej jako QX56), którego główne rynki zbytu to Ameryka Północna oraz Bliski Wschód. Pokazowy koncept japońskiej marki mierzy ponad pięć metrów długości, prawie dwa metry wysokości i ponad dwa metry szerokości.

Infiniti QX80 Monograph

Koncepcyjny QX80 to pierwszy samochód Infiniti, który nosi dodatkowe oznaczenie Monograph. To nazwa przygotowana z myślą o najbardziej luksusowych i stylowych wizjach firmy, które miałyby zwiastować możliwości i zmiany w modelach marki w najbliższej przyszłości. W przypadku dużego SUV'a cała wizja kończy się na projekcie nadwozia - twórcy auta nie chwalą się jego wnętrzem, wyposażeniem ani potencjalnym układem napędowym. Samochód do dwudziestego trzeciego kwietnia włącznie można oglądać na żywo na wystawie New York International Auto Show.

Infiniti QX80 Monograph

Seryjny QX80, do którego przyszłości odnosi się Monograph, obecny jest na rynku w drugiej generacji już od prawie siedmiu lat. Na terenie USA model rozchodzi się obecnie w ilości od ponad półtora do prawie dwóch tysięcy egzemplarzy miesięcznie w cenie od 63,9 tysięcy dolarów w górę (około 255 tysięcy złotych). Pojazd dostępny jest z napędem przenoszonym tylko na tył lub wszystkie cztery koła oraz z widlastą ósemką o pojemności 5,6 litrów i mocy ponad 400 koni mechanicznych, która współpracuje z automatyczną skrzynią o siedmiu biegach. Modelu w oficjalnej ofercie Infiniti na terenie Europy nie ma, wyłączając Rosję, gdzie auto można dostać za 4,4 miliony rubli (około 315 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje