Aktualności
14.03.2017

Aston Martin Rapide AMR Podkreślenie i wzmocnienie

Rapide o krzykliwym i agresywnym wyglądzie może nie być tym, czego klienci Aston Martina szukają w pierwszej kolejności wśród czterodrzwiowych limuzyn brytyjskiej marki, ale nie przeszkadza to wcale w przygotowaniu właśnie takiej wersji. Zwłaszcza, jeśli doda się do niej wartość kolekcjonerską. O czym dokładnie mowa? O nowym Rapide w specyfikacji AMR.

AMR to zupełnie nowa marka Aston Martina, która miała swoją premierę na salonie samochodowym w Genewie. Wystawę można zwiedzać jeszcze do dziewiętnastego marca, a na stoisku Aston Martina można podziwiać między innymi dwa pierwsze modele AMR. Za ich przygotowanie odpowiada oddział Q by Aston Martin Advanced Operations, który korzysta z wiedzy i technologii działającego od 2004 roku Aston Martin Racing. Wszystkie dzielą ten sam schemat kolorystyczny z postawioną obok makietą w skali 1:1 przyszłego hipercoupe title="Aston Martin Valkyrie">Valkyrie: karoseria w ciemnozielonym kolorze Stirling Green z jasnymi akcentami w odcieniu Lime Green. Plus kabina w ciemnej Alcantarze w odcieniu Dark Knight.

Aston Martin Rapide AMR

Rapide AMR wyróżnia się ogromnym grillem, przednim splitterem, przeprojektowanymi zderzakami, progami, dyfuzorem, niewielkim spoilerem na klapie bagażnika, wentylowaną maską silnika, czterema końcówkami wydechu, felgami o średnicy 21 cali i detalami z włókien węglowych, wliczając firmowe logo. W czteroosobowej kabinie posadzono fotele z włókien węglowych, z których wykonano również osłonę tunelu środkowego i konsoli środkowej oraz panele drzwi. Pod przednią maską pracuje 5,9-litrowy silnik V12, którego moc podniesiono do 600 koni mechanicznych. To pozwala rozpędzić się aż do 338 kilometrów na godzinę.

Aston Martin Rapide AMR

Drugim modelem z nowej serii jest 507-konne coupe Vantage AMR Pro, które w przeciwieństwie do Rapide nie ma prawa do poruszania się po zwykłych drogach. Produkcja Vantage limitowa będzie do zaledwie siedmiu egzemplarzy. Efektowny Rapide AMR zostanie wypuszczony w liczbie ograniczonej do 210 sztuk. Aston Martin już teraz zapowiada, że wersji AMR w najbliższej przyszłości doczeka się każdy oferowany przez markę model. Obecnie jest ich kilkanaście w pięciu liniach modelowych: coupe i roadstery Vantage z silnikami V8 i V12, coupe DB11 z turbodoładowanym silnikiem V12, limuzyna Rapide S, coupe i roadstery Vanquish z wolnossącym V12 oraz najstarsze coupe DB9 GT.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje