Aktualności
08.03.2017

Infiniti Project Black S Potencjał na przyszłość

Kilka lat temu Infiniti zainteresowało się Formułą 1 i weszło w spółkę z zespołem Red Bull Racing. Dziś marka wróciła już do struktur macierzystego koncernu i połączyła siły z ekipą Renault Sport, z którą pracowała między innymi nad systemem odzyskiwania energii dla nowego bolidu. Zdobyte doświadczenia przeniesiono na koncept Project Black S.

Project Black S to radykalna interpretacja produkowanego serynie coupe Q50 ze zwiększoną zawartością włókien węglowych, rozbudowaną aerodynamiką i systemem odzyskiwania energii rodem z Formuły 1, efekt współpracy z Renault Sport (obie firmy należą do tej samej grupy, Renault-Nissan Alliance). Coupe ma nie tylko dobrze wyglądać. Konstruktorzy badają za jego pomocą możliwość wprowadzenia na rynek innowacyjnego hybrydowego zespołu napędowego z technologiami Formuły 1, które pozwoliłyby na zwiększenie mocy samochodu nawet o jedną czwartą i drastyczną poprawę osiągów.

Infiniti Project Black S

Obecnie w Formule 1 stosowane są dwa systemy odzyskiwania energii: współpracujący z układem hamulcowym system odzyskiwania energii kinetycznej (MGU-K) oraz współpracujący z turbosprężarką i układem wydechowym system odzyskiwania energii cieplnej (MGU-H). Na pokładzie coupe Project Black S nowe technologie pracują nad utrzymaniem w stałej gotowości wysokowydajnych i szybkowyładowczych baterii litowo-jonowych i współpracują z nową, spalinową jednostką napędową Infiniti. Jest nią podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności trzech litrów, który w najmocniejszej, oferowanej obecnie wersji dostarcza aż 405 koni mechanicznych. W składzie hybrydowym układ napędowy mógłby gwarantować ponad pół tysiąca koni.

Infiniti Project Black S

Koncepcyjne coupe stoi na rozstawionych szerzej, niż w seryjnym Q50 kołach ze zwiększonym rozstawem osi i straszy pakietem aerodynamicznym z włókien węglowym, który przygotowano w londyńskim studiu marki. Teraz Infiniti czeka na reakcje potencjalnych klientów i nie wykluczone, że w przyszłości zobaczymy seryjne modele w specyfikacji Black S. Koncept można oglądać na trwającym do dziewiętnastego marca salonie samochodowym w Genewie. Już za miesiąc auto pojawi się w Polsce: będzie można zobaczyć je na wystawie Poznań Motor Show, która będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 6-9 kwietnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje