Aktualności
06.03.2017

Zenvo TS1 GT Nordycki rumak

Zenvo Automotive, które możecie kojarzyć z płonącej bestii z programu "Top Gear" (wczoraj ruszyła 24 seria), będzie świętować w tym roku dziesiątą rocznicę swojej działalności. Duński zakład, znany z produkcji jednego z najmocniejszych, drogowych samochodów współczesnego świata przypieczętuje ten fakt specjalną wersją coupe TS1.

Zenvo od samego początku gustuje w potwornych mocach i silnikach wyżyłowanych ponad wszelkie normy. Już w pierwszej maszynie marki, coupe ST1 sprzed blisko ośmiu lat mieliśmy do czynienia z siedmiolitrowym V8 z kompresorem i turbosprężarką, z którego wyciśnięto około 1100 KM. Urodziwe coupe TS1 GT, bazujące na pokazanym rok temu, zmodernizowanym TS1, idzie w ślady swojego przodka. Umieszczono w nim w pozycji centralnej aluminiową, widlastą ósemkę o pojemności 5,8 litrów z dwiema sprężarkami i płaskim wałem korbowym. Silnik zwraca aż 1180 koni mechanicznych oraz 1100 niutonometrów (z możliwością regulacji, na przykład w przypadku poruszania się po mieście).

Zenvo TS1 GT

Z jednostką napędową współpracuje nowa skrzynia o siedmiu biegach od włoskiego CIMA z autorskimi rozwiązaniami, której zmiana przełożenia zajmuje tylko 40 milisekund. Napęd przenoszony jest tylko na tylną oś. Masa auta na sucho sięga około 1580 kilogramów. Ekstremalny grand tourer może rozpędzić się do setki w czasie 2,8 sekund, a jego prędkość maksymalną ograniczono do 375 km/h. Urodzinowy, jedyny w swoim rodzaju egzemplarz wyróżnia niebieska fabra Fjord Blue, pasy z miedzi i brązu oraz wykonane z tych samych materiałów detale w kabinie. Maszynie nadano imię Sleipnir, które nosił ośmionogi koń Odyna, najwyższego z bogów w nordyckiej mitologii.

Zenvo TS1 GT

Zenvo pokaże swój wyjątkowy samochód w tym tygodniu na salonie samochodowym w Genewie. Obok TS1 GT stanie testowy egzemplarz torowego TSR, który w ciągu minionego roku pokonał ponad sto tysięcy kilometrów. Na tym nie koniec ważnych dla Zenvo wiadomości. Kolejna to nawiązanie współpracy ze szwajcarskim producentem zegarków Rebellion Timepiece i zespołem Rebellion Racing, znanym przede wszystkim z serii World Endurance Championship. W związku z tym na stoisku Zenvo będzie można zobaczyć zegarek Rebellion-Zenvo Predator 2.0 GMT oraz specjalnie malowany, wyścigowy prototyp Rebellion, który startował w ubiegłym roku w klasie LMP1.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje