Aktualności
22.02.2017

Italdesign Automobili Speciali Pięć jednostek

Italdesign po prawie siedmiu latach od przejęcia większości udziałów w firmie przez Volkswagena i niespełna dwóch latach po odejściu założyciela, Giorgetto Giugiaro wraz z synem, przegrupowuje swoje szeregi i wychodzi na przeciw klientom poszukującym czegoś unikatowego. Włoskie studio nie będzie się bawić już tylko w prototypy i koncepty.

Najnowsze przedsięwzięcie działającej od 1968 roku firmy nosi nazwę Italdesign Automobili Speciali. To submarka, która będzie skupiać się na przygotowaniu i produkcji specjalnych serii limitowanych, do których wprawką było niedawne zbudowanie około siedemdziesięciu przedprodukcyjnych sztuk Audi Q2. Tego typu działalność pochłania Italdesign od dekad: wspomnieć należy choćby o BMW M1, serii Aztec czy Nazca. Dla Italdesign Automobili Speciali zaprojektowano nowe logo, które nawiązuje do Turynu, miasta, w którym firma miała do 1974 swoją pierwszą siedzibę.

Italdesign Automobili Speciali

Pierwszy samochód pod nowym szyldem zostanie pokazany na początku marca na wystawie w Genewie. Będzie nim sportowe coupe, bazujące na węglowo-aluminiowym, modułowym podwoziu z umieszczonym centralnie silnikiem V10 o pojemności 5,2 litrów. To wskazuje jednoznacznie na pokrewieństwo z Audi R8 oraz Lamborghini Huracanem. Samochód z oryginalną karoserią z włókien węglowych o długości prawie 4,85 metrów, którą rzędy wlotów powietrza i okrążają lotki oraz spoilery, ma rozpędzać się do setki w czasie 3,2 sekund, a jego prędkość maksymalna ma przekraczać 330 kilometrów na godzinę.

Italdesign Automobili Speciali

Produkcja kolekcjonerskiego coupe będzie ograniczona do zaledwie pięciu egzemplarzy, które mają być ukończone przed końcem tego roku. Samochód będzie budowany w zakładach Italdesign w Moncalieri w prowincji Turyn. Firma zamierza wypuszczać tym podobne projekty regularnie w odstępach kilkunastu miesięcy. Widoczne powyżej auto będzie można zobaczyć na wystawie w Genewie, która dla zwykłych zwiedzających będzie otwarta w dniach od dziewiątego do dziewiętnastego marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje