Aktualności
17.02.2017

Ferrari 812 Superfast Mania szybkości

Po pięciu latach panowania z pozycji najmocniejszej i najszybszej maszyny w regularnej kolekcji produkowanych seryjnie Ferrari ustępuje F12berlinetta. Potężne coupe zwalnia miejsce swojemu następcy, modelowi 812 Superfast, który wywiązuje się z obowiązków jeszcze większym i mocniejszym silnikiem oraz nowinkami technologicznymi.

Premierowa berlinetta z pełną służących aerodynamice otworów i wyżłobień karoserią od Ferrari Styling Centre jest pierwszym Ferrari z systemami PCV 2.0 oraz EPS. Pierwszy to druga generacja układu tylnych kół skrętnych Passo Corto Virtuale (pierwsza generacja została wykorzystana w 780-konnym F12tdf z 2015 roku). Drugi to elektryczne wspomaganie kierownicy (Electric Power Steering). Nowy jest również system SSC piątej generacji (Side Slip Control), a także kierownica z manettino, za pośrednictwem którego wybieramy jeden z pięciu trybów jazdy (Wet, Sport, Race, CT Off lub ESC Off).

Ferrari 812 Superfast

Coupe 812 Superfast napędzane jest największym i najmocniejszym silnikiem w dziejach Ferrari, jaki kiedykolwiek Włosi zaoferowali zwykłym zjadaczom chleba. Wolnossące V12, które mierzyło poprzednio niespełna 6,3 litra pojemności, ma teraz prawie sześć i pół litra. Moc silnika wzrosła z 740 do 800 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy podskoczył z 690 do 718 niutonometrów. Napęd na tylną oś w dalszym ciągu przenosi dwusprzęgłowa skrzynia o siedmiu biegach z łopatkami przy kierownicy, w której zmieniono przełożenia i jeszcze bardziej zmniejszono czas redukcji biegów.

Ferrari 812 Superfast

Nowe Ferrari waży na sucho tyle samo, co jego poprzedniczka: 1525 kilogramów. Stosunek mocy do masy poprawiono z 2,06 do 1,91 kilogramów na koń mechaniczny. Maszyna może rozpędzić się do setki w czasie niespełna trzech sekund, a jej prędkość maksymalna przekracza 340 kilometrów na godzinę. To osiągi, do których nie zbliża się żaden inny grand tourer konkurencji. Model będzie miał swoją światową premierę już w przyszłym miesiącu na osiemdziesiątym siódmym salonie samochodowym w Genewie w Szwajcarii. Wystawa będzie otwarta dla zwykłych zwiedzających w dniach od dziewiątego do dziewiętnastego marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje