Aktualności
21.01.2017

Shelby Super Snake 50th Anniversary Jadowity Mustang

Shelby American świętuje 50-lecie pojawienia się pierwszego modelu serii Super Snake, która bazuje na Mustangach ze stajni Forda. Pierwsza tego typu maszyna przyszła na świat w 1967 roku. Najcenniejsze i najlepiej zachowane egzemplarze przekraczają dziś na aukcjach cenę jednego miliona dolarów. Model Super Snake 50th Anniversary aż tak nie obciąży portfela.

Bazą dla urodzinowego Super Snake jest Mustang GT z widlastą ósemką pod maską, a jego twórców inspirował nie tylko oryginalny model sprzed pięćdziesięciu lat, ale również ponad 600-konny Super Snake, który został opracowany dziesięć lat temu. Dla nowego modelu przy współpracy z oddziałem Ford Performance przygotowano zmodyfikowane zawieszenie oraz układ hamulcowy i zainstalowano nowe koła z 20-calowymi felgami i ogumieniem Michelin, a także pakiet nadwoziowy i znacznie podkręcony silnik.

Shelby Super Snake 50th Anniversary

Pięciolitrowy silnik uzbrojono w sprężarkę, która gwarantuje co najmniej 675 koni mechanicznych. Kolejne, opcjonalne modyfikacje i sprężarki Whipple lub Kenne Bell pozwolą na podniesienie mocy do przeszło 760 koni mechanicznych. Do wyboru będzie ręczna lub automatyczna skrzynia biegów. W najmocniejszej wersji z automatem Super Snake będzie potrzebował około 3,5 sekund na przekroczenie sześćdziesięciu mil na godzinę i 10,9 w sprincie na dystansie ¼ mili. Przeciążenia boczne: do 1,2g.

Shelby Super Snake 50th Anniversary

Super Snake 50th Anniversary budowane będzie w zakładach Shelby American w Las Vegas. Samochód w bazowej wersji będzie kosztować prawie 36,8 tysięcy dolarów, nie wliczając w to bazowego, 441-konnego Mustanga GT. Gotowy samochód wyceniono na terenie USA na niecałe 70 tysięcy dolarów (plus podatki i lokalne opłaty), w przeliczeniu około 285 tysięcy złotych. Produkcja modelu będzie ograniczona do 500 egzemplarzy, które będą dostępne u dealerów Shelby American na całym świecie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje