Aktualności
18.01.2017

BMW 4 Series Wzrok przyciąga

W ubiegłym roku BMW ustanowiło kolejne rekordy swojej sprzedaży i po raz pierwszy w historii oddało na całym świecie w ręce swoich klientów ponad dwa miliony samochodów. Na naszym rynku marka po raz siódmy z rzędu zajęła pozycję lidera segmentu premium: sprzedała prawie 12,7 tysiąca aut. Rok 2017 zaczyna od premiery odmłodzonej serii 4.

Pierwsza "Czwórka", czyli dawna seria 3 w nadwoziach coupe i cabrio, zadebiutowała w połowie 2013 roku jako coupe. Kilka miesięcy później wyszedł kabriolet oraz czterodrzwiowe Gran Coupe, a także 431-konne M4. Do końca ubiegłego roku seria rozeszła się na całym świecie w blisko 400 tysiącach egzemplarzy. Coupe produkowane są w Monachium, kabriolety w Ratyzbonie, a limuzyny Gran Coupe w Dingolfing. Odmłodzona seria 4 na rok 2017 i kolejne wyróżnia się przede wszystkim zmianami stylistycznymi oraz udoskonalonym zawieszeniem.

BMW 4 Series

Miejsce reflektorów ksenonowych we wszystkich wersjach zajęły w standardzie odświeżone stylistycznie reflektory diodowe, a za dopłatą adaptacyjne LED'y (montowane seryjnie w M4). Przeprojektowano również tylne światła, zderzaki z przodu i z tyłu (różne dla różnych linii stylistycznych: Advantage, Sport Line, Luxury Line i M Sport), detale wnętrza i przygotowano nowe kolory tapicerek, lakierów nadwozia i szerszy wybór. Odświeżono opcjonalny system nawigacji BMW Professional (standard w sportowych M4) oraz opcjonalny, wielofunkcyjny wyświetlacz deski rozdzielczej.

BMW 4 Series Gran Coupe

Coupe oraz Gran Coupe wyposażone będą teraz w sztywniejsze zawieszenie, które ma gwarantować jeszcze bardziej sportowe prowadzenie bez wpływu na komfort jazdy. Modyfikacje dotyczą zawieszenia standardowego, sportowego zawieszenia M oraz zawieszenia adaptacyjnego. BMW wylicza, że seria 4 obejmuje aż 31 wariantów modeli i układu napędowego, każdy z silnikami z rodziny BMW EfficientDynamics z technologiami BMW TwinPower Turbo. Jednostki benzynowe zaczynają się od 184 koni mechanicznych, wysokoprężne od 190 koni mechanicznych.

BMW M4

Dla modelu Gran Coupe przewidziano dodatkową jednostkę wysokoprężną: silnik o mocy 150 KM w wersji 418d. Dwanaście modeli dostępne będzie z opcjonalnym napędem na wszystkie cztery koła xDrive (standard w 435d). W przypadku M4 bez zmian: 431, a z pakietem Competition 450 koni mechanicznych z sześciocylindrowej jednostki o pojemności trzech litrów. Odmłodzone BMW serii 4 wjadą do produkcji oraz salonów sprzedaży już w marcu. Ceny nie są jeszcze znane (obecna "Czwórka" zaczyna się od 161,7 tysięcy złotych za 420i Coupe i kończy na 399,4 tysiącach złotych za M4 Cabrio, wliczając podatek VAT i akcyzę).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje