Aktualności
06.01.2017

Toyota Concept-i Przyjazne otoczenie

Toyota pracuje nad ociepleniem i zacieśnieniem więzi między człowiekiem, a maszyną na czterech kołach, której podstawową funkcją od zawsze było przemieszczenie się z punktu A do punktu B. Pomysły japońskiego giganta, który w ubiegłym roku sprzedał na całym świecie w sumie około 17,5 milionów samochodów, ucieleśnia koncept Concept-i.

Futurystyczną maszynę odsłonięto w tym tygodniu na targach elektroniki Consumer Electronics Show w Las Vegas, które będą otwarte do niedzieli włącznie. Koncept zaprojektowano w ośrodku projektowym Calty w Kalifornii według filozofii określanej hasłem Kinetic Warmth - "Kinetyczne Ciepło". Auto, naszpikowane technologiami z ośrodka rozwojowego Toyota Innovation Hub z San Francisco, ma przyjmować ciepło swoich pasażerów i skupiać się na ich potrzebach, nawet takich, o których mogą nie mieć początkowo pojęcia.

Toyota Concept-i

Kontakt z pasażerami będzie zapewniać system sztucznej inteligencji Yui, który oprócz życia w samochodzie będzie mógł porozumiewać się z siecią Internet oraz naszymi urządzeniami przenośnymi. Układ Yui zaprogramowano tak, aby stale uczył się naszych przyzwyczajeń i upodobań, a także monitorował nasze funkcje życiowe, tak, aby mógł dopasować zachowanie samochodu i atmosferę w kabinie do naszych aktualnych potrzeb. Zewnętrzne oświetlenie i komunikaty będą informować innych uczestników ruchu czy samochód prowadzony jest w danej chwili przez człowieka czy systemy jazdy autonomicznej.

Toyota Concept-i

Zaawansowana, sztuczna inteligencja Yui jest jeszcze daleka od pojawienia się w samochodach produkowanych seryjnie, ale nie aż tak daleka, jak mogłoby się wydawać. Toyota zapowiada, że w ciągu najbliższych lat na japońskich drogach będzie testowane wiele z nowych funkcji i w przyszłości samochody koncernu staną się naszymi kompanami z własną osobowością, gotowymi towarzyszyć nam w podróży z punktu A do punktu B w jak najbardziej przyjaznym otoczeniu, w którym być może w ogóle nie będzie potrzebne prawo jazdy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje