Aktualności
09.12.2016

Ford Shelby FP350S Sprzęt sportowy

Rozwijający się bardzo prężnie oddział Ford Performance dorobił się kolejnego modelu. Tym razem mowa o maszynie, która nie będzie miała prawa do poruszania się po drogach publicznych. To zupełnie nowe coupe Shelby FP350S, już trzeci wyścigowy wariant współczesnego Mustanga, który będzie walczył na torach w przyszłym roku.

Model w specyfikacji FP350S idzie w ślady zeszłorocznego Shelby GT350R-C oraz Mustanga GT4, który miał swoją premierę na początku listopada. Nowy model będzie kwalifikował się przede wszystkim do sprintów w grupach Trans Am (klasy Trans Am 3 i Trans Am 4, między innymi z Corvette, Camaro, Challengerem, Viperem, M3, Vantage i innymi Mustangami) oraz klubowych wyścigów, regulowanych przez Sports Car Club of America oraz National Auto Sport Association (klasy Touring 1 oraz Touring 2, między innymi z 911, Vantage, Camaro, Lancerem i innymi Mustangami).

Ford Shelby FP350S

Coupe, przygotowane niemal od zera, zasilane będzie widlastą ósemką o pojemności 5,2 litrów z czterema zaworami na cylinder. Silnik będzie współpracował z ręczną skrzynią biegów Tremec TR-3160 o sześciu przełożeniach. W standardzie znajdzie się między innymi zgodna z normami FIA klatka bezpieczeństwa, system telemetryczny Motec, fotele Sparco, karbonowy pakiet aerodynamiczny z możliwością regulacji tylnego skrzydła, hamulce AP Racing oraz felgi o średnicy 19 cali. Na liście opcji znajdziemy między innymi felgi o średnicy 18 cali oraz specjalne malowanie lub oklejenie samochodu. Wóz ma być gotowy do wyścigu od razu po odebraniu od producenta.

Ford Shelby FP350S

Ford Shelby FP350S miał swoją premierę w tym tygodniu na wystawie organizowanej przez wydawany od 1986 roku miesięcznik "Performance Racing Industry" w Indianapolis. Coupe zastępuje model Boss 302S, który pozwolił na wygranie trzech tytułów mistrzowskich wśród konstruktorów w serii Pirelli World Challenge oraz kilku tytułów w różnych mistrzostwach pod skrzydłami SCCA. Pojazd trafi do sprzedaży na terenie USA w ciągu nadchodzących miesięcy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje