Aktualności
11.11.2016

Volkswagen Golf GTI Jazda do przodu

Volkswagen pokazał światu odmłodzonego Golfa siódmej generacji, który objawia się od razu w wersji z jedną i dwoma parami drzwi, jako kombi Variant oraz usportowione warianty GTI i GTE. Standardowy Golf GTI będzie jeszcze mocniejszy, niż poprzednio, a na pokładzie auta znajdziemy elementy wyposażenia kojarzone dotychczas tylko z segmentami premium.

W zmodernizowanym Golfie na przyszły rok trafimy między innymi na nowy przód i tył ze światłami w technologii LED i "pulsującymi" kierunkowskazami z tyłu, przeprojektowane panele drzwi i deskę rozdzielczą z opcjonalnym wyświetlaczem cyfrowym oraz fotele. Na konsoli środkowej posadzono nowe ekrany dotykowe z - po raz pierwszy w tym segmencie - systemem obsługi gestami. Systemy bezpieczeństwa wzbogacono o system wykrywania przechodniów, bardziej rozbudowany radar i potrafiących jeszcze więcej asystentów poruszania się w gęstym ruchu drogowym oraz parkowania.

Volkswagen Golf GTI

Odświeżona gama silnikowa obejmie między innymi zupełnie nową jednostkę TSI Evo o pojemności półtora litra i mocy 150 KM z systemem Active Cylinder Management (w przygotowaniu jest też 130-konna wersja BlueMotion). Z czasem dotychczasową skrzynię biegów DSG o sześciu przełożeniach zastąpi nowy 7-biegowy mechanizm DSG. Usportowiony Golf GTI w bazowej wersji będzie dysponował teraz mocą 230 koni mechanicznych, o dziesięć koni więcej, niż poprzednio. W opcjonalnym wydaniu GTI Performance kompakt będzie dysponował mocą 245 KM, o piętnaście koni więcej, niż poprzednio.

Volkswagen Golf GTI

Odmłodzony Golf został pokazany światu wczoraj w Wolfsburgu, centrali Volkswagena. Na swoją premierę czeka jeszcze między innymi elektryczny Golf, który ma charakteryzować się znacznie większym zasięgiem w porównaniu do swojego poprzednika oraz najmocniejsze specyfikacje, jak Golf R. Do dnia dzisiejszego na całym świecie rozeszły się ponad 33 miliony egzemplarzy Golfa. Niemiecki koncern wprowadził ten model na rynek w 1974 roku. Aktualna, już siódma generacja bestsellera Volkswagena zadebiutowała jesienią 2012 roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje