Aktualności
04.11.2016

Audi S5 Cabriolet Klasyka gatunku

Zgodnie z utartymi schematami Audi ujawniło w tym tygodniu nową generację otwartego modelu A5 oraz usportowionego S5. To ostatnie modele marki w tej rodzinie, która obejmuje w sumie trzy wersje nadwoziowe. Pozostałe dwie to coupe, które zadebiutowało w czerwcu oraz pięciodrzwiowy Sportback, który ujawniono we wrześniu.

Po tym co zobaczyliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy nowe A5 Cabriolet zostało całkowicie pozbawione prawa do zaskoczenia. Model o długości ponad 467 centymetrów w porównaniu do poprzednika wyróżnia się sztywnością skrętną zwiększoną aż o 40% i masą własną zmniejszoną w zależności od wersji silnikowej nawet o 40 kilogramów. Przednionapędowe A5 z 2-litrowym TDI o mocy 190 KM waży 1690 kilogramów. Inne warianty silnikowe to: 2-litrowe TFSI o mocy 252 KM, 3-litrowe TDI o mocy 218 KM, 2-litrowe TFSI o mocy 190 KM oraz 3-litrowe TDI o mocy 286 KM.

Audi S5 Cabriolet

Miękki, składany dach materiałowy z wygłuszeniem można otwierać i zamykać elektrycznie w ruchu z prędkościami do 50 km/h. Otwarcie zajmuje 15 sekund, zamknięcie 18 sekund. Auto będzie wyposażone między innymi w nowe systemy obsługi z wyszukiwaniem głosowym i tekstowym, opcjonalnym wyświetlaczem Audi Virtual Cockpit, opcjonalnym wyświetlaczem przeziernym, nawigają Audi MMI Navigation Plus z polem dotykowym MMI Touch, modułem LTE utrzymującym łączność z Internetem oraz mikrofonami w pasach bezpieczeństwa. W zależności od wersji na pokładzie znajdzie się nawet 30 systemów wspomagania kierowcy.

Audi S5 Cabriolet

Czteroosobowe Audi S5 Cabriolet będzie napędzane zmodernizowaną jednostką TFSI o pojemności trzech litów. Sześciocylindrowy silnik generuje 354 konie mechaniczne, o 21 KM więcej, niż poprzednia generacja modelu. Kabriolet z napędem na wszystkie cztery koła i ośmiostopniową przekładnią Tiptronic rozpędza się do 100 km/h w czasie 5,1 sekund i rozwija elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h. Nowe modele Audi A5 i S5 Cabriolet pojawią się w salonach sprzedaży w marcu przyszłego roku roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje