Aktualności
25.10.2016

Mercedes-Benz X-Class Takie buty

Daimler przy pomocy oddziału Mercedes-Benz Vans szykuje się do ofensywy na zupełnie nowy segment. Niemcom marzy się zdobycie mocnej pozycji na kilku kontynentach w klasie średniej wielkości luksusowych... pickupów. Zapędy te ucieleśnia koncept modelu o nazwie X-Class, który został pokazany dziś w Sztokholmie, stolicy Szwecji.

Koncept pokazano od razu w dwóch wersjach. Pierwsza - stylish explorer - ma podnosić nasz status w oczach sąsiadów, których będą hipnotyzować 22-calowe felgi, przeganiać małe miejskie auta sprzed maski, zabierać do centrum handlowego całą rodzinę i prowadzić na wycieczki za miasto. Druga - powerful adventurer - to wersja przygodowa, maszyna czująca się najswobodniej w otwartym terenie, pojazd z wzmocnionym i opancerzonym podwoziem, podniesionym zawieszeniem, gotowymi na ciężką pracę kołami i wysokością aż 190 centymetrów.

Mercedes-Benz X-Class

Wersja seryjna będzie budowana na drabinowej ramie, która pozwoli na załadunek fantów o masie do 1100 kilogramów i pociągnięcie przyczepki o masie do 3,5 tony. Najmocniejsza wersja silnikowa będzie zasilana wysokoprężną jednostką V6, która ma współpracować z układem stałego przeniesienia napędu na wszystkie cztery koła 4Matic. Rozdzieleniem momentu obrotowego sterować będzie elektroniczna kontrola trakcji, reduktor i dwa mechanizmy różnicowe z blokadą. Auto będzie wyposażone też w najnowsze systemy łączności i rozrywki.

Mercedes-Benz X-Class

Seryjny X-Class ma być gotowy już w przyszłym roku. Samochód będzie rozprowadzany przede wszystkim na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Argentyny, RPA, Australii, Turcji oraz Rosji. Produkcja samochodu będzie efektem wielomilionowych inwestycji oraz współpracy z koncernem Renault-Nissan Alliance. Model na rynki Europy, Australii i Afryki budowany będzie od 2017 roku w fabryce Nissana w Barcelonie w Hiszpanii. Egzemplarze, które trafią do Ameryki Łacińskiej będą od 2018 roku opuszczać zakłady Renaulta w Casablance w Argentynie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje