Aktualności
14.05.2008

Audi RS8 V10 coraz bliżej

Audi już jakiś czas temu zapowiedziało, że R8 napędzana wysokoprężną V12 mimo początkowych wahań ostatecznie nie wejdzie do produkcji. Zapewne już wtedy producent miał w planach "nagrodę pocieszenia" - R8 z silnikiem V10, która jest najwyraźniej coraz bliżej produkcji seryjnej.

Pojedyncze egzemplarze testowe supercoupe z benzynowym V10 w miejscu zwykłego V8 trafiły właśnie w ręce najbardziej zaufanych klientów Audi i posiadaczy R8 w USA. Ich zadane to ocena auta, która zapewne będzie miała spory wpływ na jego dalsze losy.

Audi RS6

V10 zaprzęgnięte do pracy w R8 pochodzi prosto z kombi RS6 (powyżej), w którym rozwija przesadną moc 580 KM. Biorąc pod uwagę fakt, że zwykłe R8 dysponuje mocą "tylko" 420 KM po wersji z V10 można spodziewać się imponujących osiągów.

Wraz z nowym silnikiem zmieniono także w testowych egzemplarzach układ wydechowy i zretuszowano przód auta, któremu najprawdopodobniej będzie dane na imię RS8 (możliwe jest również R10). Na oficjalne wieści od Audi zapewne nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje