Aktualności
06.10.2016

Mercedes-AMG R50 Podsumowanie półwiecza

Zupełnie nowy, super sportowy wóz ze stajni Mercedes-AMG, o którym usłyszeliśmy pierwszy raz kilka miesięcy temu, nie jest już tylko tematem wyłącznie na plotki. Niemcy przy okazji salonu samochodowego w Paryżu potwierdzili oficjalnie, że pracują nad najbardziej zaawansowanym technicznie i najszybszym modelem w swojej historii.

Thomas Weber, członek zarządu Daimler AG: "Pod przewodnictwem Mercedes-AMG, nasze firmy nastawione na wyczynowe maszyny połączą swoje siły i zbudują najbardziej wydajny, a zarazem dynamiczny i spektakularny wóz AMG w dziejach - niektórzy mogą go nazwać hiper samochodem. Maszyna ta przeniesie nasze marki do przyszłości z niezwykle wydajną i inteligentną technologią układu napędowego." W przyszłym roku przypada pięćdziesiąta rocznica rozpoczęcia działalności przez AMG. Nie wykluczone, że już wtedy zobaczymy namacalną zapowiedź. W tej chwili opublikowano tylko niewiele mówiący szkic.

Mercedes-AMG Hiper Car

Oficjalnie nic więcej nie ujawniono. Nieoficjalnie mówi się, że samochód nosi wewnętrzny kryptonim X1, a w sprzedaży w związku z urodzinami AMG miałby ukazać się pod oznaczeniem R50. Maszyna miałaby czerpać pełnymi garściami z hybrydowych technologii prosto z Formuły 1, w której Mercedes rządzi niepodzielnie od trzech sezonów. Stosunek mocy do masy miałby sięgać 1:1. R50 miałby być kolejnym samochodem z rodziny Daimlera z unoszonymi do góry drzwiami, które ostatnio widzieliśmy w coupe SLS, pierwszym modelu opracowanym w całości przez AMG.

Mercedes-AMG Hiper Car

Wstępny rysopis wskazuje na to, że R50 będzie bezpośrednim konkurentem kosmicznego AM-RB 001, nad którym pracuje Aston Martin wspólnie z Red Bullem. Brytyjska marka pokazała koncept swojego projektu w lipcu tego roku. Pierwsze egzemplarze miałyby trafić do klientów w 2018 roku. Na ten sam sezon prognozowany jest rynkowy debiut maszyny AMG (powyżej zdjęcie konceptu AMG Vision Gran Turismo z 2014 roku). Niektóre źródła już teraz podają, że nie będzie to jedyny pojazd marki skojarzony z jej 50-leciem i Niemcy już teraz pracują nad drugim, zupełnie nowym samochodem.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje