Aktualności
26.09.2016

McLaren MSO HS Historia sekretna

Kilka dni temu po świecie samochodów niczym grzmot rozniosła się wieść o firmie Apple prowadzącej rozmowy na temat przejęcia brytyjskiego McLaren Technology Group, w skład którego wchodzi między innymi McLaren Automotive i McLaren Racing. Żadna ze stron nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tym rewelacjom. A tymczasem u McLarena...

W ostatnich tygodniach Anglicy szlifowali między innymi torowy model 570S GT4, którego faza rozwojowa zakończyła się wygraną w Donington Park w ostatniej eliminacji pucharu British GT Championship. Kilka dni temu model 650S GT3 przyczynił się do zdobycia tytułów Blancpain Endurance Cup Drivers Championship oraz Blancpain GT Endurance Cup Teams Championship. W miniony weekend McLaren po raz pierwszy w swojej historii pojawił się na imprezie Monaco Yacht Show Car Deck, na której pokazano coupe 570GT w wydaniu MSO. W połowie sierpnia MSO uraczyło nas innym modelem, limitowanym MSO HS.

McLaren MSO HS

HS to skrót od High Sport. Pierwszy McLaren tego typu pojawił się w styczniu 2011 roku pod postacią specjalnie zmodyfikowanego MP4-12C, który wyróżniał się między innymi pakietem aerodynamicznym oraz podniesioną mocą silnika i limitowany był do zaledwie pięciu egzemplarzy. Tegoroczny MSO HS to coupe powstałe na bazie modelu 675LT, najszybszego i najmocniejszego pojazdu w rodzinie, którą McLaren określa mianem Super Series. Odział McLaren Special Operations i tym razem przygotował rozbudowany pakiet nadwoziowy z dużym, ruchomym skrzydłem z tyłu, lotkami i powiększonym splitterem z przodu, wentylowanymi nadkolami oraz wlotem powietrza na dachu.

McLaren MSO HS

Moc silnika w MSO HS, podwójnie turbodoładowanego V8 o pojemności 3,8 litrów, miała zostać podniesiona z 675 do 688 koni mechanicznych (maksymalny moment obrotowy pozostał na poziomie okrągłych 700 niutonometrów). Dodatkowe konie uwolniono przede wszystkim dzięki nowemu wydechowi z elementami wykonanymi tytanu. Auto zrzuciło jednocześnie co najmniej kilkanaście kilogramów, które zniknęły po instalacji nowych foteli i wypełnieniu dwuosobowej kabiny tapicerką z Alcantary. MSO zamierza wypuścić jedynie 25 egzemplarzy auta w takiej specyfikacji. Wszystkie sprzedano na długo przed upublicznieniem samochodu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje