Aktualności
20.09.2016

Citroen C3 WRC Kwestia detali

Citroen od kilku miesięcy przygotowuje się do powrotu do rajdowych, samochodowych mistrzostw świata, które opuścił po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu z ośmioma tytułami mistrzowskimi konstruktorów i aż 96 wygranymi eliminacjami. Pojazd, który zobaczymy w akcji już w styczniu przyszłego roku zapowiada koncept C3 WRC.

Koncept, który zobaczymy już w przyszłym tygodniu na salonie samochodowym w Paryżu został przygotowany przez oddział Citroen Racing we współpracy z centrum stylistycznym marki. Jego twórcy zostawili sobie pole do popisu, ale zapewniają, że jest bardzo bliski maszynie, która wyjedzie na trasy rajdowe i będzie spełniać wszystkie wymogi FIA. Na szczególną uwagę zasługują elementy odpowiedzialne za aerodynamikę: przedni zderzak ze spoilerem oraz tylne skrzydło o nietypowym kształcie.

Citroen C3 WRC

Samochód został zbudowany na powiększonym podwoziu drogowego C3 trzeciej generacji, który pokazano w czerwcu. Koncept mierzy 415 centymetrów długości i 190 centymetrów szerokości, co oznacza, że jest o 15 milimetrów szerszy niż regulaminowe maksimum, które będzie obowiązywać właściwe C3 WRC. W aucie rajdowym nie znajdzie się również sterowany elektronicznie mechanizm różnicowy. Jego masa w porównaniu do obecnych maszyn WRC spadnie o około 25 kilogramów.

Citroen C3 WRC

Przyszłoroczne rajdówki zachowają dotychczasowe silniki: 1,6-litrowe jednostki z turbodoładowaniem ograniczonym do 2,5 bara. FIA zaplanowała powiększenie kanałów dolotowych, co pozwoli na zwiększenie mocy do okolic 380 koni mechanicznych. Kariera nowego C3 WRC rozpocznie się w styczniu 2017 roku od rajdu Monte Carlo, pierwszej z kilkunastu eliminacji mistrzostw świata. Koncept będzie można zobaczyć na salonie samochodowym w Paryżu. Odbywające się co dwa lata wystawa będzie otwarta w dniach 1-16 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje